Kripto Haber

Solana (SOL) hedefi 250 dolar mı?

Solana grafiği ‘boğa bayrağı’nı gösteriyor. Geçen haftadan bu yana SOL fiyatının %40 düşmesine rağmen Solana (SOL) 250 doları hedefliyor.

Solana (SOL) hedefi 250 dolar mı?

Bu arada, SOL’nin son aşağı yönlü hareketi, 250 doların üzerinde bir kar hedefiyle klasik bir yükseliş devam yapısı oluşturuyor.

Solana (SOL) fiyatı, geçen haftaki büyük bir ağ kesintisi olarak 17 Eylül’deki düşüşünü uzattı. Artan güvenlik risklerine işaret ederek trader’ların güvenini sarstı.

SOL/USD döviz kuru, 9 Eylül’de 221,38 doları gördükten sonra başlayan bir düzeltme eğiliminde, gün içi en düşük seviyesi olan 133,53 dolara kadar %13,27 düştü.

Sonuç olarak, SOL’un fiyatı, son 30 günde değerini üçe katlamaktan daha fazlasına rağmen, geçen haftaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana neredeyse% 40 oranında düştü.

Kesinti SOL fiyatına zarar veriyor

Solana destekçileri, Katman-1 blockchain çözümlerini Ethereum’a doğrudan rakip olarak lanse ediyor. Bunun temel nedeni, dünyanın önde gelen akıllı sözleşmeler platformundan daha yüksek hız ve daha düşük işlem maliyetleri sağlama potansiyelidir.

Bununla birlikte, 14 Eylül’de Solana hizmet reddi kesintisi yaşadı ve işlem yükündeki bir artış – saniyede 400.000’e kadar – ağını bunalttı. Sonuç olarak, Solana’nın mainnet betası 18 saatlik istikrarsızlık yaşadı ve blok zinciri üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamaları (dApps) kullanılamaz hale geldi.

Sorunun temel nedeninin merkezi olmayan bir borsa olan Raydium olduğu bildirildi. Bunun üzerine botlar SOL tokenlarını satın almaya çalıştı ve sonuç olarak ağı saniyede 400.000’e kadar işlemle doldurdu. Öte yandan, Solana doğrulayıcıları işlemlere öncelik veremedi ve zincir bölünmesine neden oldu.

SOL/USD kurları 14 Eylül’de %19.17’ye kadar düşerek 137.15 dolara kadar geriledi, ancak daha sonra sert bir toparlanmayla günü %6.47 kayıpla kapattı. Bununla birlikte, solana’nın en büyük rakibi Ethereum’dan daha merkezi olduğu korkularının etkisiyle satışlar sonraki seanslarda da devam etti.

Ethereum ve başka bir rakip blok zinciri ağı Polkadot’un kurucu ortağı Gavin Wood, Solana’nın ağının hızını biraz artıran ancak daha düşük ademi merkeziyetçilik pahasına “özel ve kapalı bir sunucu seti” ile çalıştığına dikkat çekti.

16 Eylül’de yayınlanan bir tweet’te Solana, potansiyel hack girişimlerine karşı daha proaktif adımlar atacağına söz verdi.

Boğa bayrağı

SOL/USD, yukarı yönlü bir görünüme sahip klasik bir teknik yapı çizerken, fiyat düzeltmesine rağmen hakim yükseliş momentumunu sürdürmeyi bekliyor.

“Boğa bayrağı” olarak adlandırılan model, yukarı doğru güçlü bir hareketin (bayrak direği) ardından alçalan bir kanalda (bayrak) fiyat daha düşük konsolide olduğunda oluşur. Sonuçta, fiyat kanalın üst trend çizgisinin üzerinde kırılır ve genellikle Flagpole’un yüksekliği kadar yükselir.

Solana (SOL) hedefi 250 dolar mı?

Solana’nın son fiyat hareketi, benzer bir boğa bayrağı modeli oluşturmasına neden oldu.

Sonuç olarak, SOL/USD 250 dolara ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.