Kripto Haber

Solana (SOL), Önemli Bir Seviyeyi Daha Geride Bıraktı! Yeni ATH Kapıda mı?

Solana ATH’a Koşuyor

Ethereum rakibi olarak adlandırılan Solana, son birkaç ayda muazzam bir popülerlik kazandı. Yıl başından bugüne kadarki bir grafikte, SOL 113 kat değer kazandı.

Öte yandan Solana geçtiğimiz günlerde başlattığı bu yükseliş trendi ile birlikte 195 dolarlık çok önemli bir direnci kırmayı başardı. Bu, güçlü bir yükseliş eğilimini ve alıcıların herhangi bir aşağı yönlü baskıdan endişe duymadığını doğruluyor.300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz.

Şimdi Solana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 215 dolara doğru yola koyuldu ve bu seviyeyi geride bırakıp yeni ATH’ı belirlemesi ise an meselesi.

Popüler kripto para birimi Solana, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %11.47’lik bir artışla 202 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Solana Hala Aşırı Alım Bölgesinde Değil

Son iki gün içinde Solana, dünyanın en büyük kripto borsası Coinbase‘de güçlü ticaret faaliyetine tanık oldu. Bu, Solana’nın yatırımcılar arasında artan popülaritesini göstermektedir.

Forbes’a konuşan Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, Solana’nın orta vadeli görünümünün hala yükselişte olduğunu söyledi. Spanos, Solana’nın son birkaç hafta içinde aktif token sahiplerinin sayısının önemli ölçüde artmasıyla birkaç yeni alıcı çektiğini söyledi. Devamında şunları ekledi:

“Tokenin RSI’si 55-60 seviyesi civarında gezinirken, Solana’nın aşırı satın alındığına ve bir düzeltme yolunda olabileceğine dair bir gösterge yok. RSI yükselmeye devam ederse ve 70’in üzerine çıkarsa, bu, Sol’un aşırı satın alındığını ve en azından kısa vadede potansiyel olarak aşırı değerlendiğini gösterir.

Chainlink ile birlikte Solana, kuzeye doğru güçlü bir yolculuğa devam ederken son piyasa düzeltmesinden de kaçıyor. Solana blok zinciri platformu, Ethereum’un pazar payını yemeye devam ederken, piyasadaki yeni DeFi oyuncuları için en iyi seçenek olarak ortaya çıkıyor. Öte yandan Cardano ile birlikte Solana (SOL), ilk on listesinde Ethereum’un zorlu rakiplerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.