Alt Coin

Solana Tabanlı Bu Altcoin, Onmilyonluk Yatırım Aldı!

Solana tabanlı merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olan Serum (SRM), 70 milyon dolarlık bir yatırım topladı. Kamuoyuna duyurulan bir basın açıklamasına nazaran, fonlar Serum’un kendisinin büyümesine ve ekosisteminde ortaya çıkan yeni projelere harcanacak. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Solana tabanlı Serum, fon aldı

Solana’nın DeFi ekosistemi yeni bir nakit enjeksiyonu aldı. Serum’un geliştirilmesinin büyük ölçüde ardındaki topluluk liderliğindeki vakıf olan Incentive Ecosystem Foundation, devam eden 100 milyon dolarlık bir bağış toplama tipinin ortasında olduğunu açıkladı. Kuruluşun hedeflenen 100 milyon dolardan yaklaşık 70 milyon dolarlık taahhütlü sermaye topladığı söylendi.

Vakıf, 15 milyon doları bu maksat için tahsis edilen yeni fonlarla Serum ekosistemini büyütmeyi planlıyor. Incentive Ecosystem Foundation, mevcut yeni fonlarla DeFi, NFT’ler ve oyun alanlarında gelişmekte olan projeleri desteklemeyi planlıyor. Sermayenin geri kalanı, Project Serum’un kendisi için yeni işe alımlar, hackathonlar ve başka büyüme teşebbüslerine dağıtılacak.

Yatırımcılar, token satın aldı

Fon toplama aktifliği, Serum ekosistemindeki birkaç tokenın yatırımcılara indirimli olarak, birden fazla durumda yüzde 15 oranında sunulduğu token satışı yoluyla gerçekleştirildi. Bu tokenler ortasında Solana (SOL), Serum (SRM), Raydium (RAY), Oxygen (OXY), Pyth Network (PYTH) ve başkaları yer aldı. Fon toplama cinsinin değerli iştirakçileri ortasında Commonwealth Asset Management, Tiger Capital ve Golden Tree Asset Management yöneticileri de vardı. Yatırımlar bir yıl müddetle kilitlenecek.

Serum, Solana’daki merkezi olmayan finans dApp’leri için bir protokoldür. Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Ekosistem, Solana’daki DeFi’ın omurgası olarak kabul ediliyor ve şu anda ortalarında yaklaşık 2 milyar dolarlık kilitli toplam pahaya sahip 70’in üzerinde projeye konut sahipliği yapıyor. Projenin tokenı SRM ise yüzde 1.2’lik bir yükseliş ile 3.16 dolar civarında el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.