Bitcoin

Son Bitcoin Çöküşünü Haber Veren Milyarder, Sıradakini Açıkladı!

Terra (LUNA) fiyatı 100 dolara ulaştığında dövmesini yaptıracağını söyleyen Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para düşmanı Peter Schiff’e 1 milyon dolarlık meydan okudu. Kripto hükümdarı, Bitcoin fiyatının bir yıl sonra 35.000 doların üzerinde olacağını argüman ediyor.

Mike Novogratz tarafından 1 milyon dolarlık BTC bahsi

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, piyasanın çok düşeceğini söyleyen Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff’e meydan okudu. Novogratz, Bitcoin kıyamet tellalına piyasasının çökeceği ve yanacağına dair kestirimleri üzerine 1 milyon dolarlık bahis teklif etti. Kripto hükümdarı, Bitcoin’in bundan 1 yıl sonra 35.000 doların üzerinde süreç göreceğine emin. Şayet yanılırsa, Peter Schiff’ın seçtiği bir hayır kurumuna 1 milyon dolar bağışlayacak. Novogratz, meydan okuma için Twitter’ı kullanırken, Schiff, cüretkar teklife şimdi cevap vermedi:

PeterSchiff, seçeceğin hayır kurumuna bağış için 1 milyon dolar bahse girerim, BTC bir yıl sonra 35.000 doların üzerinde olacak.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Novogratz, Bitcoin fiyatının 38.000 dolar civarında takviye bulacağını söyledi, fakat akabinde artan tahvil getirileri nedeniyle piyasanın baskı altında kalacağı konusunda yatırımcıları uyardı. Başkan kripto para, Temmuz ayının sonundan bu yana 34.000 dolara kadar geriledi. Novogratz, Bitcoin’in 2021’de 100.000 doları aşacağını iddia etmişti, lakin BTC Kasım ayının birinci haftalarında 69.000 dolar direncine takıldı. Denetim dışı enflasyon, Fed’i şahin duruş sergilemeye zorladı ve bunun, piyasanın şu anda ayıların denetiminde olmasının ana nedeni olduğuna inanılıyor.

Bitcoin ayıları uyanıyor

Peter Schiff üzere kripto para ayıları Bitcoin ve piyasa geneli hakkında tweet atmaya devam ediyor. “Black Swan” müellifi Nassim Taleb, düşen fiyatın Bitcoin’i daha az dilek edilir hale getirdiğini söyledi. NYU ekonomisti Nouriel Roubini geçtiğimiz günlerde El Salvador’un Bitcoin bahsi nedeniyle “etkili bir biçimde iflas ettiğini” tweetledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.