Bitcoin

Son Bitcoin ve Altcoin Pump’ının Nedeni Ortaya Çıktı!

Öncü kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), 41.000 dolar düzeyinin üzerinde toparlandı ve ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) 3.000 dolarlık seviyeyi geri aldı. Analistler, yükselişin arkasındaki sebepleri açıklıyor. Bu durum, fiyatların en başta neden düştüğü hakkında da fikir verebilir. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Borsalardaki ivme Bitcoin fiyatını artırdı mı?

Bitcoin’in son vakitlerde Nasdaq ve Dow Jones üzere endekslerle sıkı bir korelasyon sergilediği biliniyor. Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu’ya nazaran, Nasdaq son vakitlerde yüzde 2’lik bir artış gösterdi ve bunun Bitcoin’in 41.400 doların üzerine çıkmasına katkıda bulunması mümkün. Zincir üstü bilgi sağlayıcısı Santiment de tıpkı formda, BTC fiyatındaki artışın gerisinde borsalardan bahsetti.  Bir müddettir 35.000 dolar civarında seyreden BTC Cuma günü akşam yükselmeye başladığında, kripto traderlarından gelen olumlu görüş, Ekim 2021’in sonundan bu yana en yüksek düzeye çıktı.

Yükseliş, spot piyasalar tarafından yönlendiriliyor olabilir

Wu ayrıyeten, Bitcoin ve Ethereum yükselse de, öbür kripto para ünitelerinin daha fazla kazanmadığını da tweetledi.  Yine de Wu, Bitcoin ve Ethereum için fiyat artışının beklenen itici gücünün kripto türevleri piyasası değil spot piyasa olduğunu söylüyor. Son 24 saat içinde, Bitcoin vadeli süreç tasfiyelerinin hacminin, 90 milyon dolarlık short konumun tasfiye edilmesiyle sadece 100 milyon dolara ulaştığını, bunun da türev piyasasının nispeten sessiz olduğu manasına gelen bilgileri paylaştı.

Yazım sırasında türev piyasalarındaki tasfiyelerin ölçüsü biraz daha değişmiş üzere görünüyor. 24 saat, 72.700 traderın piyasadan tasfiye edilmesiyle sonuçlandı, bu da tüm kripto para ünitelerinde toplam 270.8 milyon dolarlık tasfiye manasına geliyor. Bilhassa, en büyük tasfiye ölçüsü 106.36 milyon dolar ile BTC ile gerçekleşirken, Ethereum 69.98 milyon dolarlık toplam tasfiye ile ikinci oldu. Şu anda Bitcoin, son 24 saatte yüzde 9.17 ve evvelki yedi gün içinde yüzde 9.53 artışla 41.432 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.