Bitcoin

Son Bitcoin ve Altın Çöküşünü Bilen Uzman: Sırada Bunlar Var!

Altın fiyatındaki düşüşü ve Bitcoin üzere kripto para ünitelerinde bedel kaybı yaşanabileceğini evvelden öngören Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni varsayımlarıyla gündeme geldi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, Bitcoin fiyatına yönelik ihtarda bulunmuştu

Geçtiğimiz günlerde 18 liraya çıkan doların ve 1.000 lirayı aşan gram altının düşeceğini yanlışsız bir halde iddia eden İslam Memiş, bugün yaşanan kripto para düşüşünün de görüleceğini sav etmişti. Bugün attığı bir tweet’inde “düşüş ihtarını 49.000-50.000 dolar civarında” yaptığını belirten uzman, kripto para yatırımcılarına “üzülmediniz, inşallah” dedi. Bildirdiğimiz üzere bugün, Bitcoin (BTC) 46.000 dolardan 42.000 dolar civarına gerileyerek 4 bin dolarlık bir düşüş yaşadı.

Kripto paraların düşüşündeki faktörlere dikkat çeken İslam Memiş, kripto para piyasalarında “yeni bir sarsıntı yaşandığını” tez etti ve Fed’in faizleri Mart ayı kadar daha erken artırabileceğinin sinyalini vermesinin akabinde Bitcoin ve altcoin’lerin çöküş yaşadığına dikkat çekti. Öte yandan, merkez bankalarının para siyasetini sıkıştırmaya yönelmesinin de bu alanı etkilediğini vurguladı. Yazım sırasında Bitcoin, 42.983 dolardan el değiştiriyor.

Piyasaya yönelik yorumlarına devam eden İslam Memiş, üstteki tweet’lerinin akabinde araba piyasasına değindi ve kriptoların akabinde düşüş yaşayacağını düşündüğü sıradaki kesim olduğunu ima etti. Uzman, “Sırada ne mi var? Araç alacaklara müjde, stok yapanlara kazık var. Sanırım fırsatçıların elinde patlayacak” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.