Bitcoin

Son Dakika: Bitcoin 8 Bin Doları Sildi! Neler Oluyor?

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. Fiyat Binance’de 39.300 dolar düzeylerinden 35.440 dolar düzeylerine kadar geriledi. BTC ansızın 4 bin doları sildi. Yazım sırasında ise Bitcoin 35.790 dolar düzeylerinden süreç görüyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor: 35.440 doları gördü!

Aralık ayındaki FED toplantı tutanaklarında faiz artırımına yönelik konuşmaların açığa çıkmasından sonra BTC büyük bir düşüş trendine girdi. BTC bu düşüş hareketini ise son günlerde daha da arttırdı. Dün BTC 43 bin dolar düzeylerinden 38 bin dolara kadar gerildi. Bugün ise Bitcoin 35.440 dolara kadar düştü. Sonuçta 2 günde Bitcoin fiyatı 8 bin doları bir anda sildi.

Önder kripto paradaki düşüşün nedeni ise şimdi tam bilinmiyor. Lakin uzun vakittir piyasada bir düzeltme beklentisi vardı. ABD’deki pay senetleri piyasalarında yaşanan düşüşün tesirinin de piyasayı aşağı çektiği söylenebilir. Yazım sırasında BTC dışındaki altcoin’ler de önemli bir düşüş yaşıyor. Şu anda DOT, LUNA ve SOL yüzde 20’lik kayıplar veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.