Kripto Haber

Sosyal Medya Sitesi Stocktwits, Kripto Ticaret Hizmetini Başlatmak için FTX’e Dokundu

Stocktwits, geleneksel yatırımlardan ayrılmak isteyen mahkeme kullanıcılarına kripto ticareti ekleyen en son çevrimiçi finans firmasıdır.

  • Stocktwits, CoinDesk’e, kripto borsası FTX ABD’nin, FTX platformundaki ücretlerle aynı ücretlerle ticaret için altyapı sağladığını doğruladı.
  • 2008’de kurulan New York merkezli Stocktwits, tarihsel olarak, belirli hashtag’leri kullanarak harmanlanmış sosyal medya tartışmaları ile özel kanalları aracılığıyla ABD hisse senetlerine odaklandı. Son zamanlarda kripto, sitede gerçekleşen tartışmaların daha büyük bir parçası haline geldi.
  • Platform, Robinhood, PayPal ve diğerlerinin beğenisini fintech katına kripto getirme konusunda takip ediyor. PayPal, o sırada kripto varlıklarının yaygınlaştırılmasında önemli bir an olarak görülen bir hizmet için 2020’de blockchain altyapı şirketi Paxos’u görevlendirdi.
  • Stocktwits, altı milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu ve aylık beş milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını söyledi.
  • Aralık ayında şirket, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Alameda Research Ventures tarafından yönetilen B Serisi finansman turunda 30 milyon dolar topladı. Stocktwits CEO’su Rishi Khanna, o sırada CoinDesk’e kripto ürünlerinin yol haritasında olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.