Kripto Haber

Sotheby’s, “Enigma” Olarak Adlandırılan Nadir Kara Elmas Müzayedesinde BTC, ETH veya USDC’yi Kabul Edecek

277 yaşındaki İngiliz müzayede evi Sotheby’s, “The Enigma” olarak adlandırılan nadir bulunan 555.55 karatlık bir elmasın satışı için bitcoin (BTC), ethereum (ETH) ve USDC stabil coini kabul edeceğini söyledi. ”

Sotheby’s, siyah elması bir ödeme seçeneği olarak kripto ile satma kararının Temmuz ayında düzenlediği daha önceki bir açık artırmanın başarısından kaynaklandığını söyledi. Pırlanta koleksiyoncuları, isimsiz bir alıcının, “Anahtar 10138” olarak bilinen 101,38 karatlık nadir bir pırlantayı 12 dolara satın alması karşısında hayrete düştü. Hong Kong’da tek lotluk bir satış sırasında kripto para biriminde 3 milyon.

Sotheby’s mücevher uzmanı ve Londra’daki satış başkanı Nikita Binani, CoinDesk’e “Bu mevcut satış, güçlü kripto para topluluğu göz önüne alındığında piyasaya liderlik etme çabalarımızın bir devamı” dedi. “Onları bu elmasa çekebileceğimizi umuyorum. ”

Devamını oku: Sotheby’s Nadir Elmasları 12 Dolara Satıyor. Kriptoda 3M

The Enigma turda ve Dubai, Los Angeles ve Londra’da sergileniyor. Sotheby’s, elmasın kripto ile satın alınması durumunda işlemin Coinbase Commerce tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

Sotheby’s bir basın açıklamasında “Bu boyutta doğal yönlü bir siyah elmasa sahip olmak son derece nadir bir olaydır ve kökenleri gizemle örtülüdür” diye yazdı. “[Bunun] ya meteorik bir etkiden yaratıldığı ya da Dünya ile çarpışan elmaslı bir asteroitten ortaya çıktığı düşünülüyor. ”

Kripto zenginliğine hizmet etmek

Görünüşe göre Sotheby’s şimdi yeni bir demografi belirledi ve nadir elmasların satışıyla kripto nouveau zenginliğini hedefliyor. Önceki elmas açık artırması için BTC ve ETH desteklenmiş olsa da, USDC yeni bir eklemedir.

Şu anda, Pembe Yıldız, Nisan 2017’de Sotheby’s müzayedesinde 71 milyon dolarlık göz kamaştırıcı bir satışla şimdiye kadar satılan en pahalı elmas rekorunu elinde tutuyor. Diğer önemli satışlar arasında 50 dolara satılan 14, 62 karat Oppenheimer Blue yer alıyor. Mayıs 2016’da Christie’s müzayedesinde 6 milyon. 2020’de Sotheby’s tarafından 14.83 karatlık bir elmas 26 dolara satıldı. 6 milyon.

Enigma, 3-9 Şubat tarihleri ​​arasında tek lotlu çevrimiçi satışla açık artırmaya çıkarılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.