Kripto Bilgi

Sotheby’s, Tahmini 20 Milyon Dolar – 30 Milyon Dolarlık Bir Fiyatla 104 CryptoPunks Açık Artırması Yapacak

Sotheby’s, 23 Şubat’ta düzenlenen canlı bir New York City müzayedesinde 104 CryptoPunk takas edilemez jetonunu (NFT) listeliyor.

Sotheby’s tarafından tek parti olarak satılacak olan koleksiyonun 20 milyon ila 30 milyon dolar arasında bir gelire sahip olacağı tahmin ediliyor.

Sotheby’s’e göre, açık artırmadaki 104 CryptoPunks grubu, geçen Ağustos ayında anonim koleksiyoncu “0x650d” tarafından tek bir blok zinciri işleminde satın alındı. İşlem ayrıca Ethereum blockchain analiz sitesi Etherscan aracılığıyla da onaylandı.

“Punk It!” başlıklı müzayede öncesinde, NFT’lerin ve CryptoPunk’ların tarihi üzerine canlı bir panel tartışması yapılacak.

CryptoPunks, 2017 yılında Larva Labs tarafından piyasaya sürülen ve punk-y görünümlü yüzlerin pikselli portrelerini içeren 10.000 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Her NFT benzersizdir ve mavi bandanalar, sigaralar veya mohawklar gibi çeşitli özellik ve aksesuarlara sahiptir.

CryptoPunks, mevcut 67.5 ETH taban fiyatı veya bugünün ether değerlerinde yaklaşık 207.000 $ ile en başarılı NFT koleksiyonlarından biri haline geldi. Bu, Bitcoinist tarafından bildirilen 7 milyon dolarlık satın alma fiyatına dayalı olarak, müzayededeki satıcının çok sayıda CryptoPunks satın aldığı geçen Ağustos ayındaki yaklaşık 67.000 dolarlık ortalama fiyata kıyasla.

2017’de piyasaya sürülmesinden bu yana, CryptoPunks satış hacminde yaklaşık 683.000 ETH veya 2 milyar doların üzerinde üretti.

Jay-Z ve Jason Derulo gibi ünlüler, sosyal medya hesaplarında CryptoPunks’ı profil fotoğrafı olarak benimsedi.

“CryptoPunks, kendisinden sonra gelen diğer NFT projelerinin şablonunu oluşturan ve dijital arka hareketi ile eş anlamlı hale gelen en bilinen görsel stillerden biri olarak NFT’leri küresel sahneye taşımaya yardımcı olan özgün PFP serisidir.” Sotheby’s digital arka eş başkanı Michael Bouhanna yaptığı açıklamada.

Sotheby’s daha önce Haziran 2021’de 11,8 milyon dolara nadir bulunan bir uzaylı CryptoPunk #7523 satmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.