Alt Coin

Söylentilerle Bu Altcoin’leri Aldı: 3 Defa Servet Kaybetti!

Anonim bir Reddit kullanıcısı, söylentilere dayanarak altcoin projelerine yatırım yaptıktan sonra üç sefer nasıl servet kaybettiğini açıkladı. Öyküsünü internette paylaşan trader, kripto paraların etrafındaki aldatıcı reklamlara inanmaktan öğrendikleri dersleri paylaşıyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da. 

ADA, SHIB ve MATIC’i tepe fiyatlardan satın aldı

Yatırımcının Reddit gönderilerine nazaran, bir altcoin’i çevreleyen “büyük bir duyuru” olduğunda, “vakaların yüzde 99’unda” duyurunun kripto paranın fiyatını düşürdüğünü söylüyor. Anonim yatırımcı kayıplarından çıkardığı dersleri paylaşıyor:

Birinci kayıp en acı vericiydi. Kaybedenlerden kimileri en acı verenin Cardano akıllı sözleşmeleriydi olduğunu söyledi. Duyuruyla ilgili her şey yasal görünüyordu: Bu bir scam değil, akıllı mukaveleler pahalıdır ve çok fazla hype vardı.

Altcoin yatırımlarıyla taban fiyatlardan başkalarına geçti

Cardano, 2017 yılında Bitcoin rakibi Ethereum’un kurucu ortaklarından Charles Hoskinson tarafından piyasaya sürüldü. Bununla birlikte, Cardano piyasaya girer girmez fiyatı düştü ve trader’leri büyük bir kayıpla karşı karşıya bıraktı. Fakat istekli yatırımcı, Tesla’nın kaynak kodunda bulunduğuna ve potansiyel olarak şirket için bir ödeme seçeneği olarak kullanılacağına dair söylentileri duyduktan sonra, Cardano yatımını yarıda bırakarak SHIB’ye geçti. Fakat SHIB hakkındaki söylentilerin yanlışsız olmadığı ortaya çıktı ve trader bir sefer daha kırmızıda bıraktı. Üçüncü ve son sefer, yeni kripto para Matic duyurulmadan önceydi ve trader duyuru tarihine çok yakın bir vakitte MATIC satın aldı. Akabinde fiyatın çakıldığını söyleyen trader “hype” inanmayı tavsiye ediyor:

“Açıkçası, patlayacak” yazdılar. Her neyse, söylentilere ve hype’a inanmayın, her zamanki kripto planınıza sadık kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.