Alt Coin

Spekülatörler: Elon Musk, Bu 2 Altcoin’den Almış Olabilir!

Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk, sahip olduğu ve ilgi cazibeli Twitter aktifliğiyle sistemli olarak pompaladığı Dogecoin (DOGE) için bariz bir yumuşak noktaya sahip. Dogecoin’in yanı sıra Elon Musk, başkan kripto Bitcoin (BTC) ve başkan altcoin Ethereum’u (ETH) de elinde tuttuğunu açıkladı. Bununla birlikte, kripto topluluğunda, mega girişimcinin şimdi halka açıklamadığı kimi kripto para ünitelerini de elinde tuttuğuna dair spekülasyonlar devam ediyor. Piyasa gözlemcileri tarafından, Elon Musk’ın gizlice elinde bulundurduğu kripto para üniteleri ortasında Ripple (XRP) ve göğüs coin Floki Inu’nun (FLOKI) yer aldığı argüman ediliyor.

Tesla CEO’su diğer hangi altcoin projelerine sahip olabilir?

Elon Musk şimdi bu savla ilgili rastgele bir açıklama yapmazken, Ripple taraftarları bir müddettir XRP tokenini elinde tuttuğunu düşünüyorlar. Tanınmış bir XRP destekçisi, Tesla işvereninin 2022’nin birinci çeyreğinde sahip olduğu XRP ölçüsünü ortaya çıkaracağına dair yavuz bir kestirimde bile bulundu. XRP destekçilerinin umut besleme nedenleri çok tuhaf değil. Birincisi, XRP topluluğu ve Elon Musk, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı güçlü bir hoşnutsuzluğu paylaşıyor.

Altcoin savunucularının, SEC’in Ripple ile kendi çıkarlarına hiç uymadığını düşündükleri maskaralıkları hakkında açık kelamlı olmalarına emsal formda, Elon Musk da menkul değerler düzenleyicisine olan kızgınlığını lisana getirdi. Elon Musk, bir röportaj sırasında, komitenin kendisine karşı başlattığı düzenleyici bir aksiyonun akabinde ‘SEC’e hürmet duymadığını’ açıkça belirtti. XRP topluluğunun üyeleri, Musk’ın SEC’e karşı çıktıkça Ripple’ı desteklemesini bekliyor.

Misal biçimde Musk’ın Floki Inu’yu (FLOKI) elinde tutabileceğine dair güçlü spekülasyonlar var. Köpek temalı göğüs coin’in kökleri, Shiba Inu yavrusu Floki’nin ismi olarak Elon Musk’a kadar uzanıyor ve kriptonun yaratılmasına ilham veren kendisi. Göğüs coin’in yaratılmasından bu yana büyümesi, Elon Musk’ın Twitter’daki yavrularından bahsetmesiyle de epey bağlı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FLOKI’nin fiyatındaki en son pompa bu ayın 25’inde, Elon Musk’ın Noel Baba üzere giyinmiş yavru bir fotoğrafını paylaşmasıyla gündeme geldi. Lakin Elon Musk, projeyle rastgele bir teması olduğunu açıklamadı.

Bu tıp spekülasyonlar neden ortaya çıkıyor?

Elon Musk, bir müddettir kripto para topluluğunun faal bir iştirakçisi. Hatta inkar ettiği bir tez olan Bitcoin’in takma isimli yaratıcısı olmakla bile ilişkili. 2019’da kripto para ünitelerine daha önemli bir ilgi duymadan evvel Elon Musk, Bitcoin’i ‘muhtemelen’ yeterli bir şey olarak tanımlamıştı. Bununla birlikte Elon Musk, şahsî bir Bitcoin, Ethereum ve DOGE zulasına sahip olduğunu lakin bu yıl açıklamıştı. Diğer kripto para ünitelerine sahip olması ve öteki açıklamalarının yaptığı üzere kripto fiyatlarını etkileyebileceği için bunu ifşa etmek istememesi mümkün.

Kripto piyasasında doğal olan piyasa spekülasyonu, yalnızca Elon Musk’ın öbür kurumsal kilit oyuncuların sahip olması beklenen olan varlıklarının ötesine geçiyor. Facebook ve Apple üzere kimi firmaların satın almak isteyebileceğine yahut şimdi halka açıklamadıkları kripto para üniteleri satın almış olabileceğine dair söylentiler de var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.