Kripto Haber

Sphere 3D 60K NuMiner Makinesi Satın Almak İçin 1,7 Milyar Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Sphere 3D (ANY), bitcoin madencisi Gryphon Digital Mining ile bir SPAC işleminde birleşen veri yönetim firması, madencilik bilgisayar üreticisi NuMiner Technologies ile 60.000 üst düzey NM440 makinesini 1,7 milyar dolara satın almak için bir anlaşma imzaladı.

Sphere 3D, anlaşmayı yaklaşık 400 milyon dolarlık sermaye stoku, 29 milyon dolarlık nakit, 1,1 milyar dolara kadar satıcı satın alma finansmanı kullanma seçeneği ve 185 milyon dolara kadar ek dönüm noktası ödemesi ile finanse edecek.

Sphere 3D’nin hisseleri, anlaşmanın açıklanmasının ardından Perşembe günü piyasa sonrası işlemlerde %25 arttı.

NuMiner, ayrı bir açıklamaya göre, NM440 madencilik bilgisayarlarının saniyede 440 terahash (TH/s) madencilik gücüne ve terahash başına 20.2 joule (J/TH) güç verimliliğine sahip olduğunu söyledi. Bu, madencileri şu anda piyasadaki en güçlü ve verimli madencilik makineleri haline getiriyor. Buna karşılık, Bitmain’in en son ürünü olan Antminer S19 Pro+ Hyd., 198 TH/s hashrate ve 27.5 (J/TH) verimliliğe sahip.

“NM440, önde gelen üçüncü taraf test şirketi TÜV Nord’un sertifikalı laboratuvarı BTL tarafından doğrulandığı üzere, ~%75 daha az enerji kullanımı ile ortalama bitcoin madencisinin 8 katından fazla, 440 TH/s işleme hash hızına sahip” dedi. Melman, NuMiner’ın küresel yönetim kurulu başkanı. Melman ayrıca Mart 2022’den itibaren Sphere 3D’nin yönetim kuruluna atandı.

60.000 madenci için yaklaşık 1,7 milyar dolarlık anlaşma, NM440 modellerinin her birinin fiyatlandırmasını 28.000 dolar civarında yapacak. NuMiner’in açıklamasına göre madenciler, Tayvan Semiconductor Manufacturing Company, Foxconn ve Xilinx dahil olmak üzere önde gelen teknoloji tedarikçileri ile koordineli olarak üretiliyor. Teslimatlar 2022’nin ikinci çeyreğinde başlayacak.

Sphere 3D, anlaşmanın şirketi “en büyük karbon nötr bitcoin madencilerinden” biri olma hızını artırdığını söyledi, çünkü tüm madencilerin sözleşmeli teslimatları, şu durumlarda toplamda saniyede 32.4 eksaha (EH/s) temsil edecek. bugün tamamen dağıtıldı. Veri analitik firması Glassnode’a göre, Bitcoin ağının toplam hash oranı 2 Şubat itibariyle yaklaşık 202 EH/s idi.

Karşılaştıracak olursak, halka açık en büyük madencilerden biri olan Marathon Digital, 3 Ocak’ta bilgi işlem hash oranının 3.5 EH/s olduğunu ve bu rakamı 2023’ün başlarında 23,3 EH/s’ye çıkarmayı planladığını söyledi.

GÜNCELLEME (3 Şubat 23:28 UTC): Sphere’in hisse senedi artışının ayrıntıları eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.