Bitcoin

Spot Işıkları Bu 9 Altcoin’de: Toplumsal Medyada Patladılar!

31 Ocak – 6 Şubat, Bitcoin (BTC) fiyatının 40 bin dolar aştığı, altcoin piyasasının çift haneli yararlarla eşlik ettiği yeşil bir haftaydı. Bu yazıda, epey dalgalı geçen günlerde yatırımcıların toplumsal medyada en çok konuştuğu 10 kripto para ünitesini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Yatırımcılar bu hafta 9 altcoin projesine odaklandı

Watcher.Guru tarafından sağlanan datalara nazaran kripto topluluğunun en çok konuştuğu kripto para Bitcoin (BTC). Önder kripto, epey dalgalı geçen Şubat’ın birinci günleri akabinde hafta sonu sakinleşti ve küçük fiyat düzeltmeleriyle piyasalarındaki kaygı hakimiyetini şimdilik üzerinden atamadı. Bu süreçte, Twitter topluluğu Bitcoin’den 3 milyonu aşkın tweet’te bahsetti. İkinci sıradaki Ethereum (ETH), neredeyse 1 milyon tweet’e husus olurken, 3 bin dolar kritik direncini sınıyor. Tezos (XTZ) ise 483 bin tweet’le üçüncü sırada. Tezos ekosisteminde bu hafta, Warner Music Group NFT’leri gündemdeydi. Ferdi yatırımcıların yakın takip ettiği göğüs coin/token’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’da (SHIB) en çok konuşulan birinci 5 kripto para ünitesini tamamlıyor.

Listenin altıncı sırasında, Binance takviyeli DEX platformu PancakeSwap (CAKE), 300 bini aşkın tweet’le Cardano’yu (ADA) geride bırakıyor. CAKE, Ocak ayının düzeltici fiyat hareketlerinde yüksek APY oranıyla stake seçeneklerini pahalandırmak isteyen yatırımcıların gözdesiydi. Cardano (ADA) ise son haftalarda CardStarter ve SundaeSwap gelişicilerinin toplumsal medya skandalıyla gündemdeydi. Kurucu Charles Hoskinson, bir Youtube yayınında proje takımlarına ateş püskürdü. Watcher.Guru bilgilerine nazaran Twitter’da çok konuşulan bir altcoin projesi de DeFi odaklı SafeMoon. Projenin mahallî kripto para ünitesi SAFEMOON bu hafta 214 bini aşkın tweet’te yer aldı. Listenin son sıralarını 189 bin tweet’le Rarible (RARI) ve 180 bin tweet’le Bitrue Coin (BTR) tamamlıyor. RARI, NFT platformu Rarible’ın kripto para ünitesi. BTR ise Bitrue borsasının süreç fiyatı kesintileri, projelere nazaran nakit mevduat, listeler için oylama, varlık idaresi programları ve kredi programları üzere tüm süreçleri desteklemek için kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.