Kripto Bilgi

Stablecoinler Ocak Ayında Kripto Piyasalarını Kazandı – %0 Getiri ile

Ocak ayında sabit paralar olması gereken yerdi.

Piyasa değeri 10 milyar doları aşan kripto para birimleri arasında, ay boyunca en iyi performans gösteren dört kripto paranın tümü sabit paralardı: Bu dijital varlıklar, yalnızca dolara sabitlenerek, kripto para piyasalarında yılın en kötü başlangıcından birinden kurtuldu , bitcoin %17 düştü.

Tether’in UST’si ay içinde %0,02 arttı, Binance USD (BUSD) değişmedi, Circle’ın USD Coin’i %0,03 ve Terra USD (UST) %0,14 düştü.

Başka bir deyişle, değerlerini korudular – en popüler kripto varlıkları büyük kayıplar alırken nakitte oturmanın kripto eşdeğeri. Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether (ETH), %25 değer kaybetti.

Bitcoin Kasım ayında neredeyse 69.000$ olan tüm zamanların en yüksek fiyatına yükselirken, en büyük kripto varlıklarının çoğu dördüncü çeyrekte etkileyici rallilerden çıkıyordu. Kripto para birimlerinin ne kadar değişken olduğunun bir işareti olarak, bitcoin o zamandan beri %40’ın üzerinde düştü ve son zamanlarda 38.500 dolar civarında el değiştiriyordu.

Bu piyasada, büyük stablecoin’lerin dolar karşısında kabaca sabit getirisi yukarı yönlü gibi görünebilir.

“Durağan paralar oynak aylarda oynaklık etrafında ticaret yapmak için kullanılıyor” dedi BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale “Piyasalar dalgalı olduğunda, sabit parada güvenliğe uçtuk, sonra küçük fiyat değişiklikleri etrafında girip çıktık.”

Ark36’nın yönetici direktörü Ulrik Lykke, stablecoin’lerin de “cazip getiri elde etmek için üretken varlıklar olarak kullanılabileceğini” belirtti.

Son zamanlarda stabilcoinlere olan ilginin bir kısmı, küresel döviz piyasalarında ABD dolarının gücüne bağlı olabilir.

Geçen hafta, Federal Rezerv Mart ayında başlayacak olası üç faiz artırımına işaret etti, ancak ekonomistler şimdi bundan daha fazlasını bekliyorlar, Bank of America bu yıl cari yıldan yedi çeyrek yüzde puanlık artış tahmin edecek kadar ileri gidiyor. %0 civarında seviye.

Fed parasal sıkılaştırma, ABD’deki sabit getirili varlıkları daha çekici hale getirme eğilimindedir ve bu da diğer önemli para birimlerine kıyasla ABD dolarının cazibesini artırır.

Fed’in hızlı enflasyonu önleme kampanyasına yeni başlamasıyla birlikte, güçlü bir dolar 2022 boyunca devam edebilir ve kripto tüccarlarına fonlarını dolara sabitlenmiş sabit paralara park etmek için daha fazla neden verebilir.

Düzenleyici cephede, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, istikrarlı paraları tartışmak için 8 Şubat’ta sanal bir oturum düzenleyecek ve bu, gelecekte istikrarlı paraların nasıl düzenleneceği konusunda daha fazla rehberlik sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.