Kripto Haber

Strike App Arjantin’de Bitcoin’i Desteklemiyor

Arjantin’de hizmetleri başlattığını duyurduktan üç gün sonra, Lightning Network destekli uygulama Strike, ülkede yalnızca Tether’in USDT sabit parasını destekliyor.

Arjantinli kullanıcılar, uygulamanın diğer ülkelerdeki Strike kullanıcılarının yapabildiği gibi bitcoin satın almalarına, satmalarına veya tutmalarına izin vermediğinden şikayet ettiler. Şirket, Salı lansman duyurusu sırasında yalnızca Tether’i desteklemekten bahsetmedi.

Bir tweet’te Strike, CEO ve kurucu Jack Mallers’ın “üstün bir finansal deneyim” vaadiyle Arjantin’e geçişin borazanını yaptı. ”

Strike’ın Arjantin’e girişi, Latin Amerika’ya yayılmaya yönelik daha geniş bir girişimin parçası. Şirket duyurusunda, kullanıcıların havale ödemeleri yapabileceklerini, Twitter’da bitcoin ipuçları alabileceklerini ve Strike’ın eşler arası işlem hizmetlerini kullanabileceklerini söyledi.

Strike, CoinDesk’in Arjantin’deki platformunda tether (USDT) kullanımı hakkında bilgi taleplerine yanıt vermedi. Yayınlandığı sırada şirket, Twitter hesabında veya web sitesinde kullanıcı şikayetlerini de ele almamıştı.

Arjantinli bir kullanıcı olan Nicolás, CoinDesk’e uygulamanın bitcoin ödemeleri alabileceğini ancak kripto para birimini hemen USDT’ye çevirebileceğini söyledi. Strike cüzdanının yalnızca USDT tuttuğunu söyledi. Arjantin’deki bir başka Strike kullanıcısı Adam, uygulamanın “bir hayal kırıklığı” olduğunu tweetledi ve uygulamayı yalnızca Ethereum’un ERC-20 standardı altında tether ile çalışan bir saklama cüzdanı olarak tanımladı.

Adam, uygulamanın, kullanıcıların kripto para birimine bağlanmasına izin veren, örneğin USDT göndermek ve ardından Lightning Network üzerinden bitcoin almak gibi açık ve kapalı rampalara sahip olduğunu yazdı.

Nicolás, Strike cüzdanından Arjantin’deki bir borsaya para gönderebildiğini ve ardından bitcoin aldığını söyledi.

Nicolás’a yanıt veren İspanyol medyası Criptonoticias gazetecisi Luis David Esparragoza, Strike’ın, Strike’ın fonlarını tutan ve transfer eden bir kripto borsası olan Bittrex’e bitcoin değil, tether gönderdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.