Kripto Haber

Strike, Latin Amerika Genişlemesini Başlatmak İçin Arjantin’de Bitcoin Ödeme Hizmetlerini Başlattı

Bitcoin’in Lightning Network destekli uygulaması Strike, Arjantin’de hizmetlerini başlattı.

  • Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Arjantinlilerin bitcoin havale ödemeleri yapabileceklerini, Twitter’da bitcoin ipuçları alabileceklerini ve Strike’ın eşler arası işlem hizmetlerini kullanabileceklerini söyledi.
  • Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve “diğer Latin Amerika pazarlarını” içerecek olan 2022 Latin Amerika genişlemesinin ilk adımıdır. Şirket, ödeme uygulamasını geçen Mart ayında El Salvador’da kullanıma sunmuştu.
  • Açıklamaya göre, Strike şu anda Arjantin’deki tüccarlar, tüketiciler ve bireylerle çalışıyor. Şimdiye kadar şirket, Patagonya’da bulunan güneydeki San Martin de los Andes şehrinde ilk entegrasyonları ve aktivasyonları başlattı.
  • Şirket, Arjantin’deki başlangıcı için Latin Amerika ekibini dört katına çıkardı ve bölgede işe almaya devam etmeyi planlıyor.
  • Strike’ın kurucusu ve CEO’su Jack Mallers yaptığı açıklamada, “Arjantin, Bitcoin ekonomisini inşa etmek için en heyecan verici ülkelerden biri ve Bitcoin’i hem üstün bir varlık hem de üstün bir ödeme ağı olarak kullanıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.