BitcoinKripto Haber

‘Süper Zengin Güney Korelilerin Sadece %1’i’ Kriptoya Yatırım Yapmak İstiyor – Anket

Kripto yatırımları bu yıl Güney Kore’de gök yüksek seviyelere ulaştı ve çoğu borsadaki işlem hacimleri her türlü rekoru kırdı ve borsa hacimlerini geride bıraktı . Kripto konusu, gelecek yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunu belirleyebileceği ana akım siyasete bile sızdı.

Ancak adayların mümkün olduğunca iddialı ücretsiz token eşantiyonları manifesto taahhütlerine başvurmalarına rağmen, ülkenin süper zenginleri hala bitcoin (BTC) gibi madeni paralardan – borsa gibi geleneksel pazarlar lehine – çekiniyor .

Başına Munhwa Ilbo ve Etoday, bulgular tarafından bir rapor yayımlandı KB Financial Group (operatörü Kookmin Bank varlıklarının USD üzerinde 850.000 değerinde ile 400 Güney Korelileri quizzed), – “Zengin” ve kim böylece olarak kategorize edilir

Rapora göre, kripto varlıklara yatırım yapmak gibi bir niyetleri olup olmadığı sorulduğunda, ankete katılanların %70’i “hiçbir niyetleri yok” cevabını verdi. %26,8’i daha kararsızdı ve sadece %3,3’ü “yatırım yapmaya istekli olduklarını” belirtti.

Raporun yazarları, çoğu durumda, yatırım yapmaya istekli olup olmadıkları sorusuna “hayır” yanıtını verenlerin, kripto yatırımlarının çok “riskli” olduğunu düşündüklerini belirtti.

Ankete katılan en zenginler – yaklaşık 2,5 milyon ABD doları veya daha fazla varlığa sahip olanlar – kriptoya en şüpheyle bakanlar gibi görünüyordu. Bu demografinin neredeyse yarısı kripto borsalarına “güvenmediklerini” belirtti. Ve aynı grubun yaklaşık üçte biri, kripto piyasalarının nasıl çalıştığına dair kendi bilgi eksikliklerinin onları geride tuttuğunu itiraf etti.

Bu grupta, yüzde 1’lik bir değer, kripto yatırımları yapmakla ilgilendiklerini belirtti.

Zenginler için açık ara en popüler yatırım aracı borsa oldu ve %60’tan fazlası borsada işlem gören şirketlerde hisse sahibi olduklarını belirtti. %19’luk bir kesim daha fonlara, %15’lik bir kesim de “altın ve mücevher”e yatırım yaptıklarını belirtti.

2,5 milyon ABD dolarının üzerinde varlığa sahip olanların da denizaşırı şirketlere yatırım yapma olasılıkları daha yüksekti ve üçte birinden fazlası Güney Kore dışında yerleşik şirketleri tercih ettiğini gösteriyor. Fon yatırımcıları ezici bir çoğunlukla Çin fonlarına yöneldi – muhtemelen son yıllardaki yüksek büyüme oranlı rakamların ilgisini çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.