Kripto Haber

Syndicate, DAO’ları LLC’lere Dönüştürmek İçin Aracı Başlattı

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) biçiminde kripto para birimiyle çalışan bir yatırım topluluğu oluşturmak, bir grup sohbeti oluşturmak kadar kolay olmalıdır.

Salı günü ilk kripto-yerli yatırım aracı olan Web3 Investment Clubs’ın beta lansmanını duyuran sosyal ağların gücünden yararlanan merkezi olmayan bir yatırım platformu olan Syndicate Protocol’e göre bu.

Geçen yılın yazında 20 milyon dolar toplayan girişim, insan gruplarının belediye binaları, restoranlar ve benzerlerinde buluşmaya, sermayelerini birleştirmek ve tartışmak için davet edildiği geleneksel yatırım kulüpleri konseptini benimsedi. hisse senetlerine, tahvillere veya gayrimenkullere yatırım yaptı ve blok zinciri çağı için yeniledi.

Geleneksel yatırım kulüpleri genellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenmez, ancak düzenleyici tarafından belirlenen belirli kurallar vardır. Nihayetinde, Sendika Protokolü üzerinde çalışan ve kendi yetki alanlarına göre bu belirli kuruluşları yönetmek için gösterge tablolarını kullanan bireysel DAO’lara bağlıdır.

Protokolün kurucu ortağı Ian Lee, Syndicate’in gerekli olan her türlü gereksinime uymayı kolaylaştıracak bir yol kat ettiğini söyledi.

“Özellikle ürüne gömülü yatırım kulüpleri için farklı yasal şablonların ve araçların oluşturulmasında tavsiyede bulunan hukuk firması Latham & Watkins gibi bir dizi harici ortakla çalıştık,” dedi Lee. CoinDesk ile bir röportaj.

Lee, Syndicate’in ABD’deki işletmelerin kurulmasına yardımcı olan ve DAO’ların meşru varlıklar olmasına, fiat banka hesapları açmasına ve hatta vergileri dosyalamasına ve üyelere K-1 vermesine yardımcı olacak bir platform olan Doola ile ortak olduğunu söyledi.

Deniz değişikliği

Blok zincirler ve tokenizasyon yardımıyla eski ama esasen sağlam bir fikrin yeni yapıldığı ilk kez değil; merkezi olmayan sigorta alternatifi Nexus Mutual, topluluk temelli müşterekler fikrini aldı ve onu merkezi olmayan finansa (DeFi) uyarladı.

Lee’nin ortağı, Syndicate’in kurucu ortağı Will Papper, geçmişte yatırım kulüplerinin kurulmasının oldukça zor olduğuna ve kapsamının oldukça sınırlı olduğuna dikkat çekti. Ancak DAO’larda öyle değil.

Papper bir röportajda “[yatırım kulüplerini] DAO alanına çevirmek, sermaye tahsisinin geleceğinin neye benzeyeceği konusunda büyük bir değişimin kapısını açacak” dedi. “Sonuçlar çok ama çok farklı olacak. Kullanım kolaylığı, maliyeti düşürme ve dağıtım açısından sinema ve medyadan YouTube’a geçiş gibi. ”

Syndicate halihazırda South Park Commons, Vector DAO, Küresel Coin Research (GCR), Chapter One, DAO Jones, Awesome People DAO, Konuta Investment Club ve Morii Music DAO gibi bir dizi Web 3 topluluğuyla çalışıyor.

VC bozucular

Syndicate yiğit GCR, geleneksel VC modelinin bir bozucusu olarak etiketlendi; ikincisi, tipik olarak, tam zamanlı çalışanlardan oluşan bir ekip ve nihai bir yatırım kararı veren bir avuç yöneticiden oluşan bir ekip istihdam ederken, aynı zamanda genel olarak herhangi bir gelişme görmeyen tüm bir insan ekosistemine güvenmek anlamına gelir.

GCR’nin kurucusu Joyce Yang, geçen yıldan bu yana, GCR’nin Syndicate kullanarak kendisini bir DAO’ya dönüştürmesinden bu yana, kripto odaklı akredite yatırımcı katılımcılarının katkılarıyla yaklaşık 26 milyon dolarlık fon yatırımı yaptığını söyledi.

Bir röportajda Yang, “Topluluk tarafından araştırmaların nasıl yazıldığı ve ayrıca anlaşmaların nasıl yapıldığı konusunda ön plana çıkıyoruz gibi görünüyor” dedi. “Ve bence Syndicate, toplumu hangi yeni yatırım stillerinin geliştiği konusunda gerçekten dinledi ve ardından toplulukla gerçekten neyin uyumlu olduğunu görmek için bir MVP [minimum uygulanabilir ürün] oluşturdu. ”

Awesome People DAO’nun kurucusu Julia Lipton, yıllardır bir grup kadın fon yöneticisiyle birlikte bir WhatsApp grubunda olduğunu hatırladı.

“Artık Syndicate’e geçebiliriz, bu yüzden sadece konuşmak zorunda değil. Lipton, CoinDesk’e verdiği demeçte, her grup sohbeti, bir yatırım aracı haline gelebilecek paylaşılan bir cüzdan haline gelebilir. “Kolaylıkla para koyabileceğiniz ve bir fon yöneticisinin işini yapmaktan çekinmeyeceğiniz bir kanunî yatırım kuruluşunu hızlı bir şekilde oluşturabilme becerisine sahip olmakla ilgili. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.