Alt Coin

Taban Avcıları: AVAX Balinaları, Bu 10 Altcoin’den Topluyor!

Balina izleme platformu WhaleStats, Avalanche (AVAX) balinalarının satın aldığı birinci 10 altcoin projesini paylaştı. WhaleStats’ın bilgilerine nazaran Wonderful Memories (WMEMO), balinaların en fazla satın aldığı altcoin projesi olurken, tanıdık bir altcoin de listede yer aldı. Birinci 1.000 AVAX balinası zulalarına Chainlink’i (LINK) de dahil etti. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

AVAX balinaları bu altcoin projesini sevdi

Balina izleme platformunun paylaşımına nazaran top 1.000 AVAX balinası, şu anda zulalarında toplam 5.461.306 dolar pahasında Blockchain’deki akıllı kontratlara gerçek dünya datalarını sağlayan merkezi olmayan bir oracle ağı olan Chainlink’in tokeni LINK tutuyor. Oranlar hesaplandığında, AVAX balinalarının toplam portföyünün %2,71’inin LINK’ten oluştuğu görülüyor. Datalar, altcoin projesinin balinaların 3. en büyük holdingi olduğunu gösteriyor.

WhaleStats bilgilerin detaylarına bakıldığında ise, şu anda her bir AVAX balinasının ortalama 5,701 dolar bedelinde Chainlink tokeni tuttuğu görülüyor. Öteki bir anlatımla bu durum, her balinanın toplamda ortalama 314 LINK biriktirdiği manasına geliyor. Uzmanların değerlendirmesine nazaran, Avalanche balinaları LINK smart conrtract’larını kullanmakla ilgileniyor. Bu çıkarım ise şu anda Chainlink’in Avalanche’dan sonra en fazla kullanılan 2. smart contract olmasına dayanıyor. Görünen o ki AVAX balinaları oracle ağını epeyce sevmeye başladı.

Top 1.000 Avalanche cüzdanının AVAX hariç sahip olduğu öbür altcoin varlıkları incelendiğinde ise, en büyük varlıklarının, toplam bedelin %29,9’unu oluşturan stablecoin projesi olan USD Coin (USDC) olduğu açığa çıkıyor. Bu da USDC’nin daha evvelki pozisyonunu muhafazaya devam ettiğini gösteriyor. WhaleStats’ın bilgilerini yorumlayan uzmanlar, derin ceplerin ilerleyen vakitlerde da Chainlink’in tokeninin peşini bırakmayacağını ve fırsatları kıymetlendirerek uygun fiyatlardan biriktirmeye devam edeceklerini söylüyor.

CoinMarketCap datalarına nazaran Chainlink (LINK) fiyatı, gün içinde kırmızı bölgelere kaydıktan sonra yazının yazıldığı sıralarda son 24 saat içinde %4,37 karla 17,81 dolardan süreç görüyordu. Altcoin, yaklaşık 9 ay evvel 52,88 dolarla tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmıştı. Şu anda ise doruğundan %66,36 uzakta bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.