Alt Coin

Tahlil: İşte Bugün Tahtadan Uçan ve Tabanları Gören 20 Altcoin!

Kripto para piyasası hafif yeşil bir seyirde giderken Kriptokoin.com olarak piyasa genelinde en çok yükselen ve düşen 10 altcoin projesini ele alıyoruz. İşte detaylar…

En çok yükselen 10 altcoin

Piyasa genelinde en çok yükselen altcoin projelerine geçmeden evvel, bunların birçoklarının piyasaya yeni sürülen altcoin’ler olduğundan ve yükselişleri kadar süratli bir geri çekilme görebilme riskinin her vakit olduğundan bahsetmekte yarar var. Her yatırımcının kendi araştırması doğrultusunda yatırım yapması gerektiğini belirttikten sonra, en çok yükselen altcoin’in yüzde 1.214’lük yükseliş yaşayan Megatech (MGT) olduğunu söyleyebiliriz. İkinci sırada,  kendisini “dünyanın en süratli DOGE’u” olarak tanıtan Dogelana (DGLN) yüzde 445’lik yükseliş ile yer alıyor.

Bunları yüzde 383 ile NDN Link (NDN), yüzde 371 ile H3RO3S (H3RO3S) takip ediyor. H3RO3S, play-to-earn uygulaması için 100 şanslı kişiyi beta test evresine dahil edeceğinin haberini verdi. Akabinde yatırımcı sayısı açısından 4.000’i aştığını haber veren MiniTesla (MINITESLA), yüzde 289 yükseldi. MINITESLA’yı yüzde 238 ile OBRok Token (OBROK), yüzde 219 ile Platypus Finance (PTP) takip ediyor. Platypus Finance, ağdaki toplam kilitli kıymet açısından 300 milyon doları geçtiklerini ve ağın beta lansmanının gerçekleştiğinin haberini verdi.

Son olarak LaserEyes (LSR) yüzde 199, Summit Defi (SUMMIT) yüzde 157, Dragon Crypto Aurum (DCAU) ise yüzde 149 yükseldi. LSR, yakın vakitte CoinGecko ve CoinMarketCap’te listelendiğinin haberini verdi.

En çok düşüşü yaşayan altcoin’ler

Kripto para alanında her şey eğlenceli gitmeyebiliyor. Kimi altcoin’ler, bir günde neredeyse tüm pahasını silebiliyor. Bunlardan birincisi, Glow (GLOW) oldu. Kripto para ünitesi, yüzde 96.37 paha kaybetti. Glow, şu anda V2 ön satış etabında olduğunu duyuruyor. En çok kıymet kaybeden ikinci altcoin, hafta boyunca yükselişiyle gündeme gelen NinjaFloki (NJF) oldu. Bir play-to-earn altcoin’i olan NJF, yüzde 94.8 civarında kayıp yaşadı.

Üçüncü olarak, bir öbür play-to-earn ve metaverse tokenı olan Doge Raca (DOCA) yüzde 84.24 düşüş yaşadı. DOCA, dün gerçekleşecek olan oyun lansmanını geciktirdiği için bedel kaybı yaşamış üzere görünüyor. Twitter’da pek çok kullanıcı, bu coin’in scam ve rug pull olduğunu düşünüyor.

Dördüncü olarak PartyBoard (PAB) yüzde 80.28 düştü. PAB’ı Waterfall Finance (WATERFALL), yüzde 75.55’lik bir paha kaybı ile takip etti. WATERFALL’ın akabinde yüzde 74.53 ile Metaverse Future (METAF), yüzde 70.62 ile CryptoBay (BAY), yüzde 59.15 ile Crazy Rich Coin (CRC), yüzde 57.92 ile CATCOIN (CATS) ve yüzde 56.65 ile ChowDAO (CHOW) geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.