Alt Coin

Tahtadan Uçanlar: Bu 10 Altcoin İnanılmaz Yükseliyor!

Bitcoin 50.000 doları aştı ve tüm kripto para piyasası yeşil renge büründü. Piyasa pahasına nazaran birinci 100’de yer alan pek çok altcoin yükseliş yaşarken 10’u göze çarpıyor. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

Göğüs coin Dogelon Mars, yüzde 38 yükseldi

Günün en çok paha kazanan altcoin’i, yüzde 38.12 ile Dogelon Mars (ELON) oldu. ELON, son yükselişiyle birinci 100’e girmeyi de başardı. İsmini Tesla CEO’su Elon Musk ve büyük tutkusu Mars’tan alan göğüs coin, büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi’de listelenmesiyle ivme kazandı. Ayrıyeten borsa, ELON airdrop’u gerçekleştirileceğinin de haberini verdi.

İkinci olarak, tanınan metaverse ve coin’i The Sandbox (SAND) yüzde 20.12 yükseldi. SAND’in yükselişinin arkasında değerli bir gelişme var. Global PricewaterhouseCoopers (PwC) tertibinin memleketler arası bir yan kuruluşu olan PwC Hong Kong, Perşembe günü The Sandbox’ta LAND’in satın alınmasıyla metaverse alanına girdiğini duyurdu. LAND varlığının maliyeti açıklanmamasına karşın, PwC Hong Kong’un muhasebe ve vergilendirme dahil olmak üzere yeni kuşak profesyonel hizmetleri kolaylaştırmak için bir Web 3.0 müracaat merkezi kurmayı planladığı belirtildi.

Üçüncü olarak, layer 1 Blockchain’i NEAR Protocol’ün NEAR tokenı yüzde 17.46 yükseldi. NEAR, Terra ile paydaşlığı sonucunda artış yaşadı. Dördüncü sırada, tanınan merkeziyetsiz borsa SushiSwap’in SUSHI tokenı yüzde 16.68’lik bir yükseliş yaşamış görünüyor. SUSHI, şu anda yönetişim oylaması gerçekleştiriyor. Beşinci sırada, Terra (LUNA) yer alıyor. Açık kaynaklı bir stablecoin ağı olan Terra, dal datalarına nazaran 13 eser teklifinde kilitli toplam paha açısından 20.05 milyar dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Bu ölçü, 1 Aralık’tan bu yana yüzde 68’lik bir artışa işaret ediyor. Bu, platform kullanıcılarının stake mükafatları almak için protokole büyük ölçülerde yatırım yaptığı manasına gelir.

Öbür 5 altcoin de yüzde 10’un üzerinde bedel kazandı

Üsttekilere ek olarak süratli ve ucuz global ödeme ağı kurmayı amaçlayan Dash (DASH) yüzde 15.79 yükseldi. DASH’i, merkeziyetsiz finans alanının tanınan platformlarından biri olan Aave (AAVE) yüzde 14.72 ile takip etti. Bunların akabinde Internet Computer (ICP) yüzde 13.22’lik bir paha artışı yaşadı. Çarşamba günü, Internet Computer için bir Web 3.0 geliştirme stüdyosu oluşturma tahlilleri olan Psychedelic, zincirler ortası bir mukavele irtibatı ve varlık yansıtma protokolü olan Terabethia’yı başlattı.

Son olarak Decentraland (MANA) ve Arweave (AR) sırasıyla yüzde 12.66 ve 12.16 bedel kazandı. Metaverse Decentraland, sanal dünyada “kar topu savaşı” gerçekleştiriyor ve çekilişler düzenliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.