Bitcoin

Tahvil Hükümdarı Şoke Etti: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Bitcoin, fiyatından saatler içinde 4.000 dolar silen düzeltmenin akabinde 43.000 dolar bölgesinde konsolide oluyor. Yakın tarihli bir röportajda düşüşü kıymetlendiren DoubleLine Capital’in kurucusu Jeffrey Gundlach, Bitcoin (BTC) hakkında neden kaygı duyulması gerektiğini paylaştı. Analistin piyasa yorumlarını ve tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Tahvil hükümdarı, Bitcoin (BTC)’in 30.000 altına gerileyebileceğini düşünüyor

Gundlach, geçmişte Bitcoin konusunda optimist olmasına karşın, artık daha temkinli olduğunu söylüyor. BTC’nin artık spekülatörler için olduğunu düşünen analiste nazaran, daha sonra indirimli bir fiyattan BTC satın alınabilir. Gundlach, röportajın bir kısmında kendi deneyimlerine dayanarak şu açıklamalarda bulundu:

Bir yıl evvel Bitcoin konusunda çok olumluydum. Sanırım, fiyatı 4.000 dolar kadardı. Boğa olduğumu düşündüm zira 4 kat artacağını öngördüm ve açıkçası, bundan çok daha fazla arttı, 16 kat yahut bunun üzere bir şey arttı. Ancak doruklara devam etti ve 65.000 dolarla iki kat pahalandı. Akabinde Kasım ayında küçük bir yeni tepe yaptı, Nisan civarında olan mahallî doruklarda tutunamadı. Bence bu asla düzgüne işaret değil.

Bitcoin’in giderek istikrarsızlaştığını ve eski mahallî doruklarına tutunamadığına dikkat çeken Jeffrey Gundlach, düşüşün 30.000 dolar altına kadar derinleşebileceğini düşünüyor:

Bitcoin’in şu anda spekülatörler için olduğunu düşünüyorum. Sanırım Bitcoin satın almak için 45.000 dolarda bir fırsatınız olabilir, yani en yüksek düzeylerden yaklaşık 20.000 dolar. Tahminen de 25.000 dolardan satın alabilirsiniz.

Jeffrey Gundlach, NFT piyasasının temelsiz inşa edildiğini düşünüyor

Gundlach daha sonra, NFT piyasasına değiniyor ve NFT pazarlarının ne kadar süratli büyüdüğünden etkilenmesine karşın, alanın onun için olmadığını söylüyor:

Birçok insan Bitcoin’e 1000 dolardan yatırım yaptı. Ve 60.000 dolara ulaşması biraz vakit aldı. NFT olayı değersizden neye dönüştü? 69 milyon dolar mı? 96 milyon dolar mı? Bu mutlaka benim için değil. Bu, büyük dozlarda steroid kullanan momentum yatırımcıları için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.