Alt Coin

Takım Uyardı: Bu Altcoin, Büyük Akınla Karşı Karşıya!

Topluluk odaklı altcoin projesi Saitama Inu (SAITAMA), yeni SaitaMask uygulamasının Pazar günkü lansmanının akabinde “büyük bir bot saldırısı” ile karşı karşıya kaldığı bildirildi. Twitter’daki bir güncellemede, Saitama Inu’nun ardındaki grup, kayıt API’sine yapılan saldırıyı azaltmak için uygulamanın kullanımını kısıtladığını açıkladı:

API’mizde birtakım aksamalara neden olan büyük bir bot saldırısı yaşadık. Saldırıyı hafifletirken şu anda kullanımı kısıtladık. Uygulama olağan işletimdeyken güncelleme yapacağız.

Birtakım kullanıcılar, uygulamaya bağlandıktan sonra token’lerinin çalındığını bildirdi

Uygulamanın topluluğa sunulması ve erişime açılmasının arından birtakım kullanıcılar SAITAMA token’lerinin çalındığını bildirdi. Bu haber toplumsal medyada süratle yayıldı ve SAITAMA’nın fiyatı son 24 saatte %10’a kadar geriledi. Böylelikle, token’in fiyatı son yedi gün içinde %35’in üzerinde düşüş gösterdi. SAITAMA, 16 Kasım 2021’deki ATH düzeyi olan 0.0000002777 doların %71 altında süreç görüyor.

Altcoin projesi 200 milyon dolarlık hack’lemeyle gündeme geldi

SAITAMA, Ethereum’a dayalı bir ERC-20 token’dir. ETH Blockchain, Shiba Inu üzere bir dizi topluluk tabanlı kripto para ünitesine mesken sahipliği yapar. SaitaMask cüzdan uygulaması, topluluğuna kripto paralarını depolamak için daha verimli bir yer sağlamak hedefiyle başlatıldı. Saitama, 31 Mayıs 2021’de oluşturulduğundan bu yana, birtakım kullanıcılar projenin balina manipülasyonuna tabi olduğunu ve CoinMarketCap üzere platformlarda yanlış bilgilerin görüntülendiğini argüman ederek kripto bir dizi meseleyle karşılaştı. Geçen ay, kripto borsası BitMart’tan toplam 200 milyon dolarlık bir hack’lemeyle milyonlarca dolar kıymetinde SAITAMA çalındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.