Alt Coin

Tanınan Altcoin 3 Borsaya Giriyor: Fiyatı Pompalandı!

Bitcoin, Ethereum ve birden fazla altcoin fiyatının ya düştüğü ya da yatay olarak süreç gördüğü bir haftada; ETH rakibi olarak isimlendirilen Avalanche (AVAX) yüzde 30’un üzerinde arttı. Hafta içi en düşük 77 doları gören AVAX, 116 dolara kadar yükseldi. Bu yükseliş ise tesadüfen gerçekleşmedi – geçen hafta kripto para projesi olumlu gelişmeler ve iştiraklerden büyük bir takviye aldı.

Tanınan altcoin AVAX’ın fiyatını bu gelişmeler tetikledi

AVAX’a yönelik yapılan duyuruların birincisi, BitGo tarafından AVAX için dayanak ekleyeceğini açıklayan bir duyuruydu. BitGo, idaresi altındaki 64 milyar doların üzerinde varlığa sahip dünyanın en büyük kripto para saklayıcılarından biridir. Bu yılın başlarında Galaxy Digital tarafından 1,2 milyar dolara satın alındı ​​ve o vakitten beri idare altındaki varlıklarına 24 milyar dolardan fazla ekledi. 400’den fazla kurumsal müşteriye ve 150’den fazla borsaya hizmet vermektedir.

BitGo, AVAX’ı desteklenen kripto para üniteleri listesine eklemekten de tıpkı derecede heyecanlıydı. CEO Mike Belshe yaptığı açıklamada, şirketinin geçen yılki yüzde 3.400’lük patlayıcı büyümesinin akabinde projeye ilgi duyduğunu söyledi ve aşağıdakileri ekledi:

Kurumsal yatırımcılar artık piyasadaki en inançlı saklama teklifiyle AVAX’a erişebilir ve on milyonlarca ferdî kullanıcı, teknolojimiz tarafından desteklenen borsalar ve platformlar aracılığıyla inançlı erişim elde etme potansiyeline sahiptir.

CEO, entegrasyon sonucu BitGo ile çalışan borsaların AVAX’ı kolaylıkla listeleyebileceğini açıkladı. Bunların birinci ikisi, 2022’nin başlarında AVAX’ı listeleyecek olan Bitstamp ve Bitbuy olarak karşımıza çıkıyor. Birçoğuna nazaran Avalanche, en güzel Ethereum rakiplerinden biri olarak ortaya çıkıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bank of America bu hafta, AVAX’ı, ölçeklendirme yeteneği için uygun bir Ethereum alternatifi olarak nitelendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.