Alt Coin

Tanınan Altcoin, Tek Duyuruyla Rekor Kırdı: Yeni ATH Geldi!

En büyük merkezi olmayan borsalardan biri olan Uniswap, Ethereum’dan layer 2 ağı Polygon’a (MATIC) geçti. Bunun üzerine altcoin fiyatı tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Uniswap artık Polygon’da: Altcoin fiyatı ATH yaptı

Ethereum’daki en büyük merkezi olmayan borsalardan biri olan Uniswap, Polygon’da piyasaya sürüldü. Polygon kurucusu Mihailo Bjelic bugün, Polygon’un Ethereum’dan sonra “en güçlü ikinci DeFi ekosistemine” sahip olduğunu belirtti. “Polygon, çabucak hemen tüm değerli metriklerle katlanarak büyüyor” diyerek, Polygon’un 126 milyon kullanıcıya, 1.22 milyar sürece ve 5.2 milyar dolarlık kilitli toplam bedele sahip olduğunu da kelamlarına ekledi.

Özgün Uniswap teklifinde Bjelic, Polygon’un “Ethereum ve kıymetleriyle uyumlu” ve “savaşta test edilmiş” olduğunu da söyledi. Kullanıcılar için muhtemel tasarruflar dahil avantajlara dikkat çekti ve Polygon’un “orijinal DeFi vizyonuna geri dönmeye” yardımcı olabileceğini söyledi. Bjelic, Uniswap’ın benimsemeyi teşvik edebileceğini ve bu gayeyle 20 milyon dolara kadar taahhütte bulunacağını da söyledi. Bu ölçü, bilhassa likidite madenciliği mükafatları için 15 milyon dolar içeriyor.

Uniswap sahipleri, bu ağ değişikliği için 18 Aralık’ta oy kullandı. Oy sonucunda 72 milyon, yani yüzde 99.3 Polygon’u tercih ettiğini belirtti. Polygon’un MATIC tokenı, şu anda 17.7 milyar dolarlık piyasa bedeli ile en büyük on dördüncü kripto para ünitesi. Altcoin, Uniswap haberiyle 2.70 dolara yükselerek ATH yaptı. Yazım sırasında 2.60 dolara geri çekilmiş görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.