Bitcoin

Tanınan Analist: Bitcoin Çöküşü Bu Tarihte Bitecek!

Tanınan Youtube kripto kanalı InvestAnswers’ın sunucusu, geçmiş bilgilerin Bitcoin (BTC)’in bir toparlanmadan çok uzakta olmadığını gösterdiğini söylüyor. Analist, zamanlama için tarihî dataları içeren ayrıntılı bir tabloda yayınlıyor. Aktüel piyasa değerlendirmelerini ve varsayımları Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin, düzeltmeyi 89 gün sonra üzerinden atıyor

Analist, 405.000 YouTube abonesine, ortalama düzeltmenin 89 gün sürdüğünü ve ortalama geri çekilmenin BTC’yi zirveden yaklaşık %57 oranında geri çektiğini ve düzeltmeden sonraki ortalama yararların %362 üzere büyük oranlar olduğunu söylüyor. Kripto analisti ayrınca, bir düzeltmeden sonra Bitcoin’in ATH düzeyine ulaşması için ortalama müddetin 257 gün olduğunu belirtiyor. Fakat bu sayı, 2017-2018 ve 2013-2015 yıllarında ayı piyasaları tarafından şişirildi ve toparlanması sırasıyla 1.079 gün ve 1.181 gün sürdü. 2011 ayı piyasasının da tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşması 631 gün sürdü.

InvestAnswers sunucusu, bu üç ayı piyasası toparlanma devri hariç tutulduğunda, BTC’nin ATH yükselmesi için geçen ortalama müddetin yalnızca 64 gün olduğunu vurguluyor.

70 gün evvel olduğumuz yere – Bitcoin’de 68.800 dolara geri dönecek miyiz? Evet yapacağız. Ne vakit olduğunu bilmiyorum lakin yakında olabilir zira tarihi olarak toparlanma 64 gün içinde gerçekleşir. Bunlar yalnızca sayılar. İşlerin artık çok daha uzun olduğunu biliyorum. Döngüler daha uzun lakin birebir vakitte piyasalar da her zamankinden daha süratli düşüyor ve çöküyor.

Analist, 30.000 doların Bitcoin’in dayanak düzeyi olduğunu düşünüyor. Bitcoin, yazı yazılırken geçen hafta %11’dan fazla düşüşle 36,808.19 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.