Bitcoin

Tanınan Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Tanınan bir kripto analisti, çöken kripto piyasası için potansiyel bir güzelleşme vakit çizelgesi öngörmek için geçmiş Bitcoin (BTC) düşüş trendlerine bakıyor. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin için ayı trendi ne vakit sona erecek?

Kripto analisti Benjamin Cowen, yüksek hacimli çöküş olaylarının tarihî olarak bir takviye düzeyinin bulunduğuna ve Bitcoin’in üst istikametli hareket edebileceğine işaret ettiğini söylüyor. Analist, Aralık 2018, Mart 2020 ve 2021 Mayıs’ında gerçekleşen çöküş olaylarına işaret ediyor. Bitcoin’in son fiyat düşüşüne karşın, üst taraflı bir sonraki büyük hareketten evvel, takviye sağlamak için gerekli olan büyük bir teslimiyet manasına gelmediğini söylüyor:

Bu noktada benim ideolojim ve birinci çeyreğin tamamı boyunca böyleydi, birinci çeyreğin düşüş trendinde olacağına inanıyorum. Aksi kanıtlanana kadar ayı trendinin devam edeceğini varsaymalısınız.

Analist, Bitcoin’in 2020 rallisini teşvik eden tıpkı ferdi yatırımcıların, uzaya gelen yeni yatırımcılar dalgası yerine 2021 yaz sonunda ve sonbaharındaki yükselişinden de sorumlu olduğunu düşünüyor. Gösterge olarak hem on-chain hem de toplumsal metriklerden bahsediyor:

Bir müddettir, yeni piyasa iştirakçilerinin Bitcoin talebinin neredeyse bir yıldır gittiğini söylüyorum. Kasım ayında ayrıldığını söyleyemeyiz. Piyasa döngüsünün bu noktasında BTC satın alan pek çok yeni piyasa iştirakçisi görmüyorsunuz.

Bitcoin’in uyanması ve üst taraflı hareket etmesi için ne gerekeceğine ait olarak analist, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında “tuğla duvarlar” olarak isimlendirdiği ve bir BTC rallisinin izlediği bir piyasa trend değişikliğine takviye sağlayan evvelki kırmızı mum trendlerini vurguluyor:

Artık temelde, tasfiye edilmek isteyen herkesi tasfiye ettiğimizde aslında daha sağlıklı bir piyasa görmeye başlayabileceğiz. Vurulacak diğer bir duvar arıyoruz.

Analist, bu türlü bir olayın ne vakit gerçekleşebileceğini kimsenin kesin olarak bilmediğini, lakin Bitcoin’in 2022’de olumlu hisleri yine kazanacağından emin olduğunu söylüyor:

2022’nin tamamının ayı trendinde olacağını düşünmüyorum. Bence birinci çeyrek kırmızı olacak ve tahminen ikinci çeyrek de kırmızı olacak. Lakin yılın ilerleyen vakitlerinde işlerin bilakis döneceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.