Alt Coin

Tanınan Analist: Bu 4 Altcoin Piyasaya Girmek İçin İdeal!

Kripto piyasasına yeni katılan yatırımcıların bilinen altcoin projelerine bağlı kalması düzgün fikir olabilir. Tanınan Youtube kanalı Coin Bureau analisti “Guy”, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin üzere esaslı kripto paraları incelediği özet bir listeyi paylaşıyor. Bu yazıda, en çok yatırım yapılan kripto para ünitelerinden kimilerini süratlice gözden geçirelim.

Giriş için ülkü altcoin projeleri

Bitcoin (BTC), elbet en çok bilinen kripto para ünitesidir ve 2009’da ortaya çıkmasından bu yana kümenin orijinalidir. PoW Blockchain üzerinde çalıştığı için inançlı ve destekli kabul ediliyor. Önder kripto en son tepesini 8 Kasım’da 68,789.63 dolarla kaydetti. BTC hakkında, birçok şahıstan ve analistten 100 bin dolar iddiaları duyabilirsiniz. Bitcoin’in akabinde Ethereum, piyasadaki en büyük ikinci kriptodur ve 2015’den bu yana her trende (DeFi ,NFT, metaverse) mesken sahipliği yaptı. Büyük satış noktası, süreç suratlarının Bitcoin’den daha süratli olması ve uygulamaların herkes tarafından inançlı ve anonim olarak oluşturulabileceği global bir internete sahip olmayı hedeflemesidir. Ethereum en fazla 4,891.70 dolara ulaştı ve bugünlerde 3.200 dolar civarında süreç görüyor.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Bitcoin’in problemlerine tahlil bulmayı hedefleyen Litecoin (LTC) ile devam edelim. Litecoin, 2011 yılında daha süratli ve daha verimli bir Bitcoin olarak piyasaya sürüldü. Bitcoin’e benzeri biçimde, 21 milyon adet hudutlu arz yerine 84 milyonluk LTC arzına sahip. Projenin ardında eski Google ve Coinbase çalışanı Charlie Lee bulunuyor.

Dogecoin ve Tether

Kripto yatırımcılarının farklı alanlarda faaliyet gösteren altcoin projelerini de keşfetmesi gerekiyor. Örneğin Dogecoin, tanınan bir Shiba köpeğine dayanan meme’den ilham almıştır. Dogecoin geçmişte olduğu kadar öne çıkmıyor, lakin tekrar de birçok yatırımcıyı kendine çekiyor. Bitcoin ve Litecoin’den farklı olarak, Dogecoin’in arzın devam etmesi konusunda rastgele bir sonu yoktur. Burada Dogecoin, Elon Musk ile anılmaktadır.

Son olarak Tether (USDT), kripto dünyasında biraz sıra dışı kılan çok kararlı bir stablecoin’dir. “Stablecoin’ler” fiat para ünitelerinin takviyesine sahiptir, yani USD ile (Euro yahut ABD Doları gibi) birebir pahaya sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.