Alt Coin

Tanınan DeFi Altcoin’inden Tartışmalı Karar: Tenkit Yağdı!

Tanınan altcoin UniSwap, bir işe alma kararı sebebiyle ağır tenkitlerin maksadı oldu!  Ünlü DeFi protokolü UniSwap’ın eski bir ABD merkez bankası çalışanını işe alması ağır reaksiyon çekti. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu altcoin projesine reaksiyon yağdı

Kripto para piyasalarının en başta gelen merkezsiz borsası, kıymetli bir işe alım yaptığını kamuoyuna açıkladı. Gordon Liao, FED’de misyon yapmış eski bir çalışan. Şimdilerde UniSwap’ın araştırma kısmının başına getirilmiş durumda. Bu gelişmeyi DeFi protokolü UniSwap’ın ana geliştiricisi UniSwap Labs duyurdu. Fed’den ayrılmasının nedenlerini anlatan Liao, kripto para dünyasındaki çok sayıda yeniliğin bu kararı vermesindeki temel belirleyici olduğunu söyledi. İşe alınan Dr. Gordon Liao, birebir vakitte Harvard’da İktisat kısmında doktora yapmış biri. Liao, UniSwap’taki işinin başına geçmek için FED’deki işinden istifa etmiş olduğunu söyledi. Liao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, DeFi alanına geçmek için Fed’den ayrılmasına dair detaylı bilgiler verdi.

Açıklamalarda bulunan Liao, “Web3 teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte daha düzgün, daha inançlı ve daha erişilebilir bir finans sistemine” ilişkin sahip olduğu güçlü ümitleri takipçileriyle paylaştı. Ünlü ekonomist ayrıyeten, var olan çok sayıda finansal probleme işaret ederek 2008 Ekonomik Krizi’nden bu yana bu klâsik sistemin hakikat çalışmadığını söz etti. Örneğin ABD hazinesinin az sayıda oyuncu tarafından denetim edilmesini yanlışsız bulmadığını lisana getirdi. Öte yandan UniSwap’ın bu işe alması ağır reaksiyonları de beraberinde getirdi. Bilhassa toplumsal medya bu reaksiyonların merkezi oldu. Bu işe alama sürecinin gereğince şeffaf bulunmadığı anlaşılıyor yansılardan. Kimi Twitter kullanıcıları ise eski FED çalışanının tüm icraatlarını dikkatlice izleneceğini lisana getirerek ihtarlarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.