Kripto Haber

‘Taraftar Kontrollü Futbol Ligi’ Animoca, Delphi’den 40 Milyon Dolarlık Yatırımla Kriptoya Gidiyor

Fan Kontrollü Futbol Ligi (FCF), Animoca Brands ve Delphi Digital liderliğindeki 40 milyon dolarlık A Serisini kapattıktan sonra ikinci sezonuna hazırlanıyor.

FCF, taraftarların oyun çağrısı ve kadro yönetimi de dahil olmak üzere takımları için gerçek zamanlı kararları oyladığı alternatif bir profesyonel spor ligidir.

FCF CEO’su Sohrob Farudi bir röportajda CoinDesk’e “Ligi gerçek hayattaki bir görüntü oyunu olarak adlandırıyoruz” dedi. “Ligin tüm unsurlarına baktığınızda, ekipman alım satımı, takım yönetimi, topluluk oluşturma, gerçekten de simgesel bir modele çok iyi uyuyor. ”

Finansman, ligin büyüklüğünü dört takımdan sekiz takıma ikiye katlamak için kullanılacak ve bunlardan ikisi, Bored Ape Yacht Club ve Gutter Cat Gang projeleri tarafından sahiplenilecek.

Bu projelerden NFT sahipleri, halka satışından önce FTC Ballerz koleksiyonundan bir NFT’yi basmak için ilk paraya sahip olacaklar ve bu da sahiplerine “takım yönetişim hakları, oyundan kazanılan oyun mekaniği ve benzersiz IRL deneyimleri” sağlıyor. bir basın açıklamasına.

Şu andan itibaren, ligin “kazanmak için” mekanizması, her takımın jeton sahiplerine verilen performansa dayalı ödüllerden geliyor, ancak lig, “Axie Infinity tarzı tokenomik modeli” için planlarının olduğunu söylüyor. CoinDesk’e konuşan bir temsilci, Animoca Brands ve Delphi Digital ile üzerinde çalışıyor.

Ligin NFT topluluklarına dönüşmesi, yeni franchise’larına öncülük ediyor, Bored Ape Yacht Club gibi kültürel açıdan önemli projelerin ne kadar önemli hale geldiğinin bir başka göstergesi, artık ligin atlet ve ünlü takım sahipleri Marshawn Lynch, Quavo ve Bob Menery ile birlikte listeleniyor.

Lig geçen yıl oyunlarını yalnızca Twitch’te yayınlarken, ikinci sezonu da izleyicisini genişletmek amacıyla NBC ve Peacock’da yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.