Kripto Haber

Taraftar Token Sitesi Socios, Binance ile Rekabetçi Anlaşma İmzaladığı İçin Arjantinli Futbol Federasyonuna Dava Açtı

Taraftar token sitesi Socios, Arjantin Futbol Federasyonu’na (AFA) kendisiyle sponsorluk sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği ve kripto borsası Binance ile benzer bir sözleşme imzaladığı için dava açtı.

Socios, CoinDesk tarafından görülen resmi karar belgesine göre, AFA’nın Socios ile imzalanan üç sözleşmeyi tanımasını emreden bir yasaklayıcı tedbir kararı çıkaran yargıç María José Gigy Traynor liderliğindeki Arjantin ulusal ticaret mahkemesine şikayette bulundu.

AFA, tedbiri kabul etti ancak CoinDesk’e bunun geçici olduğunu ve dernek tarafından temyiz edileceğini söyledi.

İhtiyati tedbire göre, AFA, Socios tarafından “herhangi bir eylemde bulunmaktan, herhangi bir kovuşturma yapmaktan veya münhasır hakların kullanılmasını engelleyecek herhangi bir önlem uygulamaktan kaçınmalıdır”.

meşru eylemler, AFA’nın Binance ile milli takımlarına ve profesyonel futbol ligine beş yıllık sponsorluk anlaşması imzaladığını açıklamasından birkaç gün sonra geldi. Kripto borsası yaptığı açıklamada, anlaşmanın “kısa süre içinde” piyasaya sürülecek bir hayran tokeninin geliştirilmesini içerdiğini söyledi.

Her iki taraf da CoinDesk’e üç hafta önce, AFA’nın Socios ile 2021’de imzaladığı, milli takım tokeni $ARG’nin lansmanı ve bakımı da dahil olmak üzere üç sözleşmeden oluşan benzer bir paketi iptal etti.

AFA, Socios’un dört ay önce bir ödemede temerrüde düştüğünü iddia ediyor, derneğin CoinDesk’e verdiği demeçte, kesin miktarı açıklamadan. AFA’ya göre, Socios tekrar tekrar bildirimler aldı ancak ödemeyi yapmadı.

AFA ayrıca, Socios’un Ağustos 2021’de 4 dolardan piyasaya sürülen Arjantin jetonunu yeterince tanıtmadığını söyledi. 32 ve 1 dolardan işlem gördü. Salı günü 18. Ayrıca AFA, Socios’un milli takım ve profesyonel futbol ligi imajının detaylarını açıklamadan kullanımında “birkaç ihlal” olduğunu söyledi.

Socios, CoinDesk’e ilgili tüm ödemeleri AFA’ya yaptığını ve derneğe hiçbir borcu olmadığını söyledi. Şirket, token fiyatının herhangi bir maddede sözleşmeyi iptal etmek için yeterli bir neden olarak görünmediğini söyledi ve “AFA’nın imajının kötüye kullanılmadığını” ekledi.

AFA, sözleşmenin yerine getirilmediğini iddia ederek Socios’a karşı kendi yasal eylemlerini başlattığını söyledi.

İşleme yakın bir kaynağa göre, AFA Binance’den daha yüksek bir finansal teklif aldı ve Socios’a bunu uydurması için baskı yapmaya çalıştı, şirket bir sözleşme olduğu için bunu kabul etmedi. AFA bu suçlamayı reddetti.

AFA, Binance’e yer açmak için Socios ile olan anlaşmayı feshettiğini ve Binance’in radarında her zaman AFA’ya sahip olduğunu yalanladı. Bir AFA sözcüsü CoinDesk’e “Binance, Socios’tan önce bile birkaç yıldır AFA’ya ilgi gösteriyordu” dedi.

Binance, bu yazı yazılırken CoinDesk’in sorgularına yanıt vermemişti.

İkinci sonlandırma

Buna paralel olarak AFA, Singapur merkezli kripto para borsası Bybit ile iki yıl boyunca milli takımlarının ana küresel sponsoru olarak imzaladığı ve şirketin eğitim kıyafetlerinde yer alacağı bir anlaşmayı iptal etti.

AFA’ya göre, sözleşmenin 90 günlük bir deneme süresi vardı ve bunun ardından her iki taraf da iki yıllık nihai bir sözleşme imzalayacaktı. AFA, iptalin bu ara dönemde gerçekleştiğini ekledi.

“Bybit, şu anda en iyi hareket tarzını belirlemek için daha fazla bilgi ararken bile çıkarlarımızı korumak için tüm seçenekleri araştıracak. Sorunun dostane bir şekilde çözülmesini umuyoruz ve adil ve adil bir sonuç elde etmeyi dört gözle bekliyoruz, “Bybit’in iletişim başkanı Igneus Terrenus CoinDesk’e verdiği demeçte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.