BitcoinKripto Haber

Tayvanlı Milletvekilleri Kripto Yasağı Çağrısı Yapıyor, ancak Düzenleyici Aşamalı Yaklaşımı Tercih Ediyor

Tayvanlı düzenleyiciler, kripto düzenlemesine hazır olmalarını isteyen milletvekillerinin baskısı altına giriyor. Düzenleyiciler, ülkede şu anda kripto varlık alım ve satımı sunan firmalar üzerinde polislik yetkisine sahip resmi bir organ olmadığını kabul etti. Ancak, anakara Çin tipi bir baskıdan korkanlar , düzenleyicilerin daha iş dostu bir yaklaşımı tercih ettiklerini ima ettikten sonra rahatlayabilecekler.

Başına Çin Times, Finansal Denetleme Komisyonu (FSC) Yönetim Kurulu Başkanı Huang Tien-mu da dahil “önemli bakanlıklar” ve hükümet organları ile buluştu Merkez Bankası , Maliye Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Ulusal Kalkınma Konseyi bir ön karşılaşmasında Tayvan’daki kripto varlıkların “yönetimi” için zemin hazırlamayı teklif etti.

Düzenleyiciler ve hükümet, finansla ilgili bir komitedeki milletvekilleri tarafından konuyla ilgili olarak sorguya çekildi. Bir milletvekili, FSC’ye ve adalet bakanlığına kriptoyla ilgili kara para aklama riskleri ve yasal uyumla ilgili konularla nasıl başa çıkmayı planladığını sordu.

Huang, mevcut mevzuat uyarınca, FSC’nin yalnızca menkul kıymet token teklifleri ( STO’lar ) sunan firmalar üzerinde güce sahip olduğunu ve yalnızca şüpheli kara para aklama olaylarını önlemek için sektöre müdahale edebileceğini kabul etti. 

Huang ayrıca, STO tipi tekliflerle ilgilenen iki kripto borsasının ticaret izinleri için başvurduğunu ve FSC’nin yanıtının ay sonundan önce açıklanacağını söyledi.

Milletvekilleri, ticaret izinleri için başvuruda bulunmadıkları takdirde altı borsaya daha yasal işlem yapılması gerektiği konusunda ısrar ettiler.

Başka bir milletvekili, bitcoin (BTC) ve dogecoin (DOGE) gibi token fiyatlarının oldukça değişken olduğunu ve “büyük güçler” tarafından “manipüle edilebileceğini” belirtti. Bu nedenle, MP, bu tür belirteçlerin “Tayvan’da satışa uygun olmadığı” ve “kontrol edilmesi gerektiği” sonucuna vardı.

Huang, uluslararası hükümetler kripto piyasası denetimine “bekle ve gör” yaklaşımı benimserken, Tayvan’ın da aynı şeyi izlemesinin daha iyi olabileceğini ima ederek yanıt verdi.

Bununla birlikte, FSC başkanı, kriptonun “finansal varlık” olarak değil, “genel bir emtia” olarak sınıflandırılmadığından, düzenleyicinin şu anda jetonlar üzerinde herhangi bir güç kullanamayacağını ve Tayvan’daki başka herhangi bir varlığın yapamayacağını da sözlerine ekledi.

Huang şu sonuca vardı:

“Tayvan’da sanal para birimleri üzerinde yetkiye sahip belirli bir [düzenleyici] otorite olmadığı doğru.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.