Alt Coin

Tecrübeli Analist: Bu Altcoin’in 10 Dolara Fırlaması Kaçınılmaz!

Kripto analist Lark Davis, 2022’nin sonunda tanınan altcoin projesi Polygon (MATIC) için 10 dolarlık bir fiyatın kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Bunun nedeni olarak ağın elde ettiği çeşitli gelişmeleri, iştirakleri ve kilometre taşlarını vurguluyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

“Bu altcoin projesi 10 dolar olacak”

Kripto analisti Lark Davis, yıl sonuna kadar MATIC için 10 dolarlık bir fiyat öngörüyor. İşte nedeni: Geçen yıl, Polygon iki büyük zk roll up ölçekleme tahlili satın aldı: Ağustos ayında Hermez ağı ve Aralık ayında Mir blockchaini. Bunlar, Ethereum’da barındırılanlardan daha fazla tahlil sunmanın yanı sıra zincirler ortası kullanıcıları için daha fazla yarar sağladı. Bu teknolojik gelişmeler, geçen hafta Polygon için 500 milyon dolarlık giriş sağladı. Davis, geçen yıla nazaran MATIC kıymetindeki artışa dikkat çekerek, tıpkı şeyin bu yıl da yansıtılabileceğini söyledi. Ocak 2021’de MATIC, yaklaşık 0.02 dolar kıymetindeydi. O yılın sonunda, fiyatı 2 doların biraz üzerine yükselmişti.

Dahası, yeni kullanıcıların istatistiklerine nazaran, Polygon Ethereum‘dan çok daha uygun benimsendi. Son 8 ayda Polygon kullanan 129 milyon hesaptan yalnızca yüzde 15’inin Ethereum’da adresleri var. Sırf Aralık 2021’de Polygon, ekosistemine 7.200 yeni geliştirici katmakla övündü. Ve o ayın son haftasında, ağ geliştiricileri, Ethereum için 105K’ya kıyasla 1.8 milyon akıllı kontrat dağıttı. Bunun da ötesinde, Polygon kendisini NFT’ler ve DeFi dünyalarında güçlü bir halde göstermiş durumda. Sadece Aralık 2021’de ağ, Dune Analytics’ten alınan bilgilere nazaran 1,99 milyon NFT sattı. Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası Uniswap, Aralık ayında Polygon’da yayına girdi. Polygon’un Quickswap özelliği, sadece Aralık ayında 226 bin kullanıcıyla geniş bir kullanım sergiledi. Bunlar ortasında, dünyanın en büyük NFT pazaryeri OpenSea olan DeFi protokolü Aave ve Sandbox metaverse platformu bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.