Alt Coin

Tek Duyuru Bu Gaming Coinleri Uçurdu: İşte Olanlar!

Tanınan gaming coinleri AXS, RON ve SLP, Axie Infinity geliştiricilerinin projenin tokenlerini yenilemesinin akabinde yükselişe geçti. Axie Infinity geliştiricileri, platformun oyna-kazan oyun iktisadında RON, SLP ve AXS’de güçlü bir ralliyi tetikleyen değişiklikleri duyurdu. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Gaming coinleri neden fırladı

Axie Infinity’nin oyun içi tokeni SLP, denetim edilemeyen enflasyonla karşı karşıya olduğu için 13 Temmuz 2021’deki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,39 dolardan yaklaşık %93 düştü. Bu nedenle takım, SLP düzenlemesini oyundan kıymetli ölçüde kaldıracağını ve bu sayede farm yapmayı zorlaştıracağını duyurdu. Datalara nazaran, SLP’nin emisyonu, yakılan token ölçüsünden dört kat daha fazla ve bu da fiyatının son yedi gün içinde bir sentin altına düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, Axie Infinity grubu, 10 Şubat’ta Dönem 20’nin başında piyasaya sürülecek olan oyun içi değişikliklerle ekonomik dengesizliğin üstesinden geliyor.

Axie Infinity’nin AXS yönetişim tokeni ve blockchain tokeni RON, ekonomik yine dengeleme planlarını açıkladığından beri fiyatta bir artış gördü. Dönem yayına girdiğinden beri, SLP son 24 saatte yaklaşık %24 arttı. 9 Şubat’tan itibaren, Axie Infinity artık macera modunda oynayan kullanıcılar için SLP göndermeyecek ve artık günlük vazifesi tamamlayan kullanıcıları ödüllendirmeyecek. Grup, bu token emisyon tekniklerini kaldırarak, günlük basılan SLP sayısını kabaca 175 milyon SLP azaltıyor. Bu iki düzenleme sistemi, Axie Infinity’nin ekonomik gelişimine nazaran, oyunda oluşturulan SLP’nin yaklaşık %84’ünü oluşturuyor ve yaklaşık %14’ü günlük misyonlarını tamamlayan oyuncular tarafından basılıyor.

Axie Infinity, oyunculara günlük olarak tahsis edeceği SLP ödüllerinin değerli kısımlarını kaldırarak, oyuncuların dikkatini oyunun rekabetçi tabiatına yine odaklamayı hedefliyor. Grup, AXS ödüllerinin oyunculara tahsisini artırarak, mevcut AXS fiyatı üzerinden 7 milyon doların üzerinde bir kıymete sahip yaklaşık 117.676 AXS’yi ödüllendirmeyi amaçlıyor. Bunu yaparken, Axie Infinity, oyunculara stake etme, üreme ve RON çiftçiliği için yarar sağlayan değerli ölçüde yönetişim tokenlerini dağıtıyor. 14 Ocak’ta grup, topluluğa ekonomik dengelemeye ve gelecekteki değişikliklere yardımcı olacak yollar konusunda tekliflerde bulunmaları için bir aksiyon daveti yaptı. Bu ekonomik değişiklikler SLP enflasyonunu azaltmada çok kıymetli olsa da, mevcut oyuncuların bu değişikliklere nasıl reaksiyon vereceğini yalnızca vakit gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.