Alt Coin

Telekomünikasyon Devi, Bu Altcoin’den Değerli Ölçüde Aldı!

Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Deutsche Telekom, yüklü ölçüde Polkadot (DOT) token satın aldığını duyurdu. Telekomünikasyon devinin Blockchain yetkilisi Andreas Dittrich, Polkadot’un birlikte çalıştıkları 4. altcoin projesi olmasına karşın uzun müddettir radarlarında olduğunu paylaşıyor. Kriptokoin.com olarak yatırımın ve Andreas Dittrich’ın röportajının detaylarına göz atıyoruz.

Deutsche Telekom, Polkadot’dan “önemli” bir hazine satın aldı

Deutsche Telekom departmanı, Polkadot’la (DOT) iştirak kurarak bir adım daha ileri gidiyor. Şirket altcoin projesinin node’lerine sadece altyapı sağlamakla kalmayacak, birebir vakitte Polkadot’un mahallî kripto para ünitesi DOT’a “önemli” bir ölçüde yatırım yapacak. Deutsche Telekom’un Blockchain Tahlilleri Merkezi lideri Andreas Dittrich’de, Polkadot’un firmayla çalışan dördüncü Blockchain olmasına karşın, projenin altyapı için bedellendirilen birinci ağ T-Systems olduğunu ve başından beri takip ettiklerini söyledi. Dittrich’in röportajında öne çıkan kısımlar şunlar oldu:

Daha evvel Celo ile yaptığımız üzere, ağın idaresine katılabilmek için DOT token’lerine de yatırım yapıyoruz ve temelde altyapı davamızı desteklemek için değerli bir ölçü ayırıyoruz. Artık temel fark, bunun bir teşebbüs sermayesi yahut inovasyon bütçesi olmaması; Bunu iş birimimizden yapıyoruz. Yani bu bizim için hakikaten bir iş hadisesi haline geldi.

İkinci altcoin altcoin projelerine talep artıyor

Şu anda, DeFi uygulamaları, stablecoin’ler ve Ethereum-uyumluluk protokolleri, öncüleri Polkadot olan “0 katmanına” bağlı “katman 1” ağlarının odak noktasıdır. Katman 1, Ethereum üzere mevcut Blockchain’lerdeki süreçleri hızlandırmayı amaçlayan “katman 2” sistemlerinin bilakis, öteki Blockchain altyapılarından bağımsız olarak çalışan Blockchain’leri söz eder.

  • CoinMarketCap bilgilerine nazaran Polkadot (DOT), günlük %5 yükselişle 24.99 dolardan süreç görüyor. DOT, piyasa kıymetine nazaran 11.en büyük kripto para ünitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.