Kripto Haber

Tencent, WeChat Hisse Cüzdanına Dijital Yuan Desteği Ekliyor: Rapor

Çinli teknoloji holdingi Tencent, WeChat Hisse cüzdanına ülkenin dijital yuanına destek ekledi.

  • Devlet tarafından işletilen China Daily’nin Perşembe günü bildirdiğine göre, WeChat kullanıcılarının artık mesajlaşma uygulamasının ödeme hizmetindeki yeni bir erişim noktası aracılığıyla Çin’in merkez bankası dijital para birimini (CBDC) kullanarak hisse senedi alma seçeneğine sahipler.
  • Bununla birlikte, bu hafta başlarında Çin merkez bankası tarafından geliştirilen dijital yuan cüzdan uygulamasını – veya “e-CNY” uygulamasını – kullanarak kimliklerini zaten doğrulamış olmaları gerekir.
  • Tencent tarafından geliştirilen WeChat, bir milyardan fazla kullanıcısı olan Çin anakarasındaki baskın anlık mesajlaşma uygulamasıdır.
  • Çin CBDC’sini kullanıma sunmaya devam ederken, e-CNY uygulaması şu anda pilot aşamasında. Dijital yuan, 4 Şubat’ta başlayan Pekin’deki Kış Olimpiyatları’nda bugüne kadarki en büyük testini görecek. Bu, uluslararası ziyaretçilerin ilk kez erişimi olacak.
  • Tencent, China Daily’nin raporuna göre 27 Ocak’ta Olimpiyat Köyü’nde dijital yuan ödeme deneyimlerini keşfedeceğini söyledi.
  • Çin, CBDC gelişimi ile büyük ekonomiler arasında en gelişmiş ülkedir. Dijital yuan, bir yıldan uzun süredir ülke çapında denemelerden geçiyor ve 9 dolara yerleşti. Ekim 2021 sonu itibariyle 7 milyar değerinde işlem.

Daha fazlasını okuyun: İnsanlar için CBDC’ler? Dijital Para Birimi Araştırmasının Mevcut Durumunun Liderlik Ettiği Yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.