Kripto Haber

Terra Kurucusu, Amerikan Sporları Ligi Anlaşması İçin 38 Milyon Dolarlık Teklifi Yüzdürdü

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, adını vermediği büyük bir Amerikan spor ligi takımına sponsor olmak için Terra topluluk hazinesinden 38,5 milyon dolarlık bir fon teklifini sundu. Finansman, TerraUSD (UST) stabilcoinleri veya ABD doları ile 1:1 bazında sabitlenmiş jetonlar şeklinde olacaktır.

“Bu teklif, efsanevi bir spor imtiyazı ve dört büyük Amerikan profesyonel spor liginden biri olan NFL, NBA, NHL ve MLB’de bir ev ismi içeriyor,” dedi Kwon Salı günü. “Kanuni nedenlerle, oy verme süresi sona ermeden ve ortaklık anlaşması kararlaştırılmadan franchise kimliğini açıklayamayız.”

Ulusal Futbol Ligi (NFL), Ulusal Basketbol Birliği (NBA), Ulusal Hokey Ligi (NHL) ve Major League Baseball (MLB), dünyanın en büyük spor liglerinden dördü. Birlikte her yıl milyarlarca dolarlık reklam geliri çekiyorlar ve en çok izlenen spor etkinliklerinden bazıları.

Singapur merkezli Terra’nın Topluluk Havuzu, 2,74 milyar doların üzerinde varlığa sahip kripto endüstrisindeki en büyük merkezi olmayan özerk kuruluşlardan (DAO’lar) biridir.

Bir DAO, genellikle yerel kripto belirteci tarafından yönetilen blok zinciri tabanlı bir organizasyondur. Sahipler, kararların seçilmiş bir kurul tarafından alındığı geleneksel şirketlerin aksine, DAO’nun geleceğini belirlemek için kararları toplu olarak oylar.

Para nasıl harcanacak?

Kwon’un teklifine göre, anlaşma, Terra markasını franchise’ın ev mekanı ve televizyon ağında tanıtmak için beş yıllık özel bir ortaklığın finanse edilmesine yardımcı olacak.

Anlaşmanın şartlarına göre, topluluk havuzu, anlaşmanın gerçekleşmesi üzerine tam tutarı hisse senedine tabi tutacaktır. Bu, beş yıl için yıllık 7.50 milyon dolar ve inşaat, yenileme ve yeniden tasarım maliyetlerini karşılamak için 650.000 dolar yıllık ücretleri temsil ediyor.

Teklif Terra topluluğu tarafından kabul edilirse, fonlar yeni oluşturulmuş bir Terra Community Trust (TCT) tarafından kontrol edilen çok imzalı bir cüzdana dağıtılacaktır.

Terra DAO, bu cüzdanın doğrudan yararlanıcısıdır ve üç mütevelli heyeti olacaktır; 1. Delphi Labs genel danışmanı Gabriel Shapiro, RealVision kurucu ortağı Remi Tetot ve Draft Kings yönetim kurulu üyeleri Ryan Moore.

“Fonların TCT’ye ve nihayetinde spor franchise’ına teslimi, önde gelen ve tanınmış bir ticaret firmasıyla UST’den USD’ye OTC anlaşması yoluyla gerçekleştirilecek,” dedi Kwon teklifte.

Terra’nın önerisi, bir DAO’nun bir spor ortaklığını finanse etmesinin ilk örneklerinden biri olsa da, birkaç kripto şirketi bir promosyon aracı olarak spor şirketlerine döndü. Bu tür finansman geçen yıl 1 milyar doları aştı.

Kripto hizmetleri firması Crypto.com listede başı çekiyor. Geçen yıl şirket, Los Angeles’taki ikonik Staples Center’ın adını Crypto.com Arena olarak değiştirmek için 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı, Formula 1 ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı, Paris Saint-Germain ile üç yıllık bir ortaklık duyurdu ve Philadelphia 76ers basketbol takımının resmi forma yama sponsoru oldu.

Kripto borsası FTX’in ayrıca birden fazla ortaklığı vardır. Geçen yıl, Bahamalar merkezli kripto borsası, Haziran ayında espor devi TSM’nin isim haklarını 210 milyon dolara satın aldı, Miami Heat ile 19 yıllık bir anlaşma, MLB ile beş yıllık bir ortaklık ve isim haklarını UC’ye devretti. Berkeley’in futbol stadyumu.

Terra’nın LUNA jetonları, 24 saat içinde %22’ye varan artışla Salı günü en çok kazananlar arasında yer aldı. Fiyat, Asya sabahı 53.96 dolara kadar yükseldi ve yazı yazılırken 51.80 dolara düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.