Kripto Bilgi

Terra’nın LUNA’sı Harikalar Diyarı Tartışmasının Ardından %17’sini Düşürdü

Terra ekosisteminin yerel simgesi olan LUNA, Perşembe günkü Harikalar Diyarı dramasından sonra olumsuz duyguların etkilerinden muzdarip.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Terra’nın algoritmik UST sabit parasını destekleyen token Cuma sabahı %17’nin üzerinde düştü. 47 dolara kadar düştü. 56, Kasım ayından bu yana en düşük fiyat. Son zamanlarda, LUNA 51 dolardan el değiştiriyordu. 89, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100 dolardan düştü. Aralık ayında 17.

Fiyat düşüşü, takma adlı Twitter kullanıcısı “Zach”ın Wonderland projesinin çekirdek bir üyesinin, meşhur Kanadalı borsa QuadrigaCX’in kurucu ortağı Michael Patryn olduğunu ifşa etmesinden bir gün sonra geldi.

Bu ifşanın etkileri, Wonderland’in kurucusu Daniele Sestagalli, Abracadabra tarafından yürütülen başka bir projeyle ilgili pazarlara da yol açtı. Kerfuffle, Terra’yı etkiliyor çünkü UST, ABD dolarına yumuşak bir şekilde sabitlenmiş ve Abracadabra borç verme platformu tarafından basılan bir stabilcoin olan MIM’i ödünç vermek için stake edilebilir. LUNA’nın fiyatı, UST sabit parasının kilitlenen toplam değerine bağlıdır.

Bir Ponzi şeması olduğu düşünülen Kanada merkezli QuadrigaCX, ana kurucusu Gerald Cotten’in Hindistan’da öldüğü söylendikten sonra ünlü bir şekilde 2019’da çöktü. Patryn ve kalan ortak, müşteri fonlarında 115 milyon C$’a erişimi kaybettiklerini iddia ediyor. Patryn’i çevreleyen tek tartışma bu değildi; ayrıca 2005’te kredi ve banka dolandırıcılığından suçlu bulundu ve 2007’de hırsızlık, hırsızlık ve bilgisayar dolandırıcılığını kabul etti.

Ancak geçmişe ilgisiz görünen Sestagalli, Perşembe günü bir mesaj yayınlayarak, “İkinci bir şans verme görüşündeyim. ”

Dramaya ve Sestagalli’nin durumu ele alış biçimine yanıt olarak, yerel Harikalar Diyarı tokeni TIME %32 düştü.

Benzer şekilde, MIM keskin bir düşüşle dolar sabitini düşürdü ve 0 dolardan işlem gördü. 93 Perşembe öğleden sonra işlem saatlerinde. Madeni para hızla toparlandı ve son zamanlarda 0 $ seviyesindeydi. 98.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.