Kripto Haber

Tesla, Bitcoin Holdings’in 4. Çeyrekte Değişmediğini Bildirdi

Dördüncü çeyreğin sonunda Tesla’nın (TSLA) bitcoin varlıklarının değeri, önceki çeyreğin sonuna göre 1$’da değişmeden kaldı. 26 milyar, elektrikli otomobil üreticisi Çarşamba günü üç aylık kazanç raporunda söyledi.

  • Tesla, bu çeyrekte herhangi bir bitcoin almadığını veya satmadığını ve bitcoin fiyatının üçüncü çeyreğin sonundan son çeyreğin sonuna kadar sabit kalması nedeniyle bitcoin varlıklarının değerinde herhangi bir bozulma kaydetmediğini söyledi. dördüncü çeyrek.
  • Üçüncü çeyrekte Tesla, bitcoin stoklarına ekleme yapmadı veya azaltmadı, ancak kripto para biriminin fiyatındaki düşüşü yansıtmak için 51 milyon dolarlık bir değer düşüklüğü bildirmesi istendi.
  • Dijital varlıklara ilişkin muhasebe kurallarına göre, bir varlığın fiyatı üç ayda bir düşerse, şirket değer düşüklüğü bildirmelidir. Ancak fiyat artarsa, bilançoda kazanç olarak rapor edilmez.
  • Tesla, Şubat ayında 1 dolar satın aldığını duyurdu. 5 milyar değerinde bitcoin. İlk çeyreğin ilerleyen saatlerinde şirket, bitcoin pozisyonunu %10 oranında azalttı ve bu, o çeyreğin kazancını 272 milyon dolar artıran bir satış oldu. Tesla, ikinci çeyrekte herhangi bir bitcoin alıp satmadı.
  • Genel olarak, Tesla’nın hisse başına düzeltilmiş 4. çeyrek kazancı 2 dolardı. 54, 2 dolara karşı. FactSet’e göre analistler tarafından 36 bekleniyor. Gelir 17 dolardan geldi. 17 dolara karşı 7 milyar. 1 milyar bekleniyor
  • Tesla’nın hisse fiyatı, kazançların açıklanmasından sonra başlangıçta yaklaşık %4 düştü, ancak daha sonra toparlandı. Hisseler son zamanlarda hafifçe 939 dolara yükseldi. 51.

Daha fazlasını okuyun: Dogecoin, Tesla Store’da Ödemeler Yayınlanırken %11 Arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.