Alt Coin

Tesla ile Bu 2 Altcoin’in Madenciliğini Yaptı: Kazandı!

Yakın tarihli bir röportajda, 2018 Tesla Model 3 sahibi Siraj Raval, otomobilini kullanarak nasıl altcoin madenciliği yaptığından bahsetti. Aylık pasif gelirinin 1.000 dolar yaklaştığını paylaşan Raval, bir gün Tesla’sının büsbütün otonom bir robotaksi olmasını umuyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Tesla sahibi otomobiliyle nasıl altcoin madenciliği yaptığını anlatıyor

Raval’ın CNBC’de yayınlanan bir raporuna nazaran, Tesla ile kripto madenciliğini birkaç yolu bulunuyor:

Apple Mac küçük M1’inde fiyatsız Bitcoin madenciliği yazılımı çalıştırıyor ve arabasının denetim panelindeki 12 voltluk çakmak çıkışına bir invertör takarak bilgisayarı çalıştırıyor. Ayrıyeten Tesla’sının ön bagajında birbirine bağlı grafik sürece üniteleri yahut GPU’lar bağlıyor ve bu makineleri otomobilin dahili pilinden çalıştırıyor.

  • Lakin Raval’ın Ethereum üzere kripto paraların madenciliğini yapmasındaki en sevdiği yol, Tesla’nın mahallî CPU’sunu hacklemek için JavaScript kullanmaktır. CPU, sistem navigasyonuna yardımcı olan ve şoförlere cümbüş sağlayan arabanın dahili bilgisayarıdır.

Raval, Tesla’sını hackleyerek kripto madenciliği yapmanın garantiyi geçersiz kılabileceğinin farkında olsa da, CNBC’ye, 2021’de Ethereum (ETH) ve Polygon (MATIC) fiyatları ATH düzeylerindeyken, bunlarla madencilikten ayda 800 dolara kadar kazandığını söyledi.

Siraj Raval, Tesla madenciliğinin getirisinden mutlu

Raval, 2021 boyunca “ayda yaklaşık 400 ila 800 dolar ortasında bir gelir elde ettiğini ve bu teşebbüsü kripto paranın sakinliğinde bile kârlı hale getirdiğini” söyledi. Raval, gelecekte bir gün Tesla’sının büsbütün otonom bir robotaksi olmasını umuyor:

Hem ulaşım hizmetlerinden hem de kripto para madenciliği hizmetlerinden elde ettiği çıkarı, tamiratlar, elektrik maliyetleri ve yükseltmeler üzere kendi masraflarını ödemek ve bunları gelişmekte olan kripto topluluğu ağlarından oluşan çeşitlendirilmiş bir portföye yatırmak için kullanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.