Alt Coin

Tether Hazinesinden Binance’e Milyarlar Aktı! Sebebi Nedir?

Alınan bilgilere nazaran Tether Hazinesinden yaklaşık 1 milyar dolar basılarak Binance‘e gönderildi. Kriptokoin.com olarak Tether’den Binance’e 1 milyar dolar kıymetinde USDT gönderilmesi sürecinin detayları üzerinde duracağız.

Tether Treasury’den dikkat çeken süreç

Mevcut piyasa çöküşünün ortasında, Tether Treasury’den Binance’e 1 milyar dolar kıymetinde USDT transfer edildi. Son birkaç gün, hem kripto para ünitesi hem de klâsik mali piyasalarda bilhassa yıkıcı geçti. Cumartesi günkü süreç seansı sırasında, Bitcoin (BTC)’in fiyatı Binance’de yaklaşık 34.000 dolar düzeylerine kadar düştü ve şu anda yaklaşık 35 bin dolardan süreç görüyor ve bu düzeyin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Artık, Whale Alert, Tether’in hazinesinden Binance’e 1 milyar dolar pahasında USDT aktarıldığını tespit etti. Blockchain üzerindeki değerli istatistik bilgilerini paylaşan Whale Alert’in Twitter üzerinden paylaştığı son bilgilere nazaran Tether’in bastığı USDT ölçüsü tam olarak 1,004,820,179 dolara denk geliyor. Basılan bu USDT, kripto para yatırımcılarında hareketlenmeye yol açtı; zira USDT basımı çoklukla Bitcoin (BTC) fiyatı ortasında korelasyon kuruluyor. 1 milyar dolarlık USDT basımından sonra, Bitcoin’in kıymetinin artacağına inananların sayısı epeyce fazla.

Tether’in ne olduğununa dair açıklamaları da oldu. Birkaç dakika içinde Tether, 2B USDT için Tron TRC20’den Ethereum (ETH) ERC20’ye dönüşen bir zincir takası gerçekleştirmek için bir 3. tarafla koordine olacak. Tether toplam arzı bu süreç sırasında değişmeyecek. Bu, Tether’in yeni USDT basmadığı ve sadece Tron‘dan Ethereum (ETH)’a para dağıtıp Binance’e gönderdiği manasına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.