Kripto Bilgi

Tether’in Yeni Muhasebe Firması Eski, Bagajlı

Tether’in eski muhasebe firması gibi Tether’in yeni muhasebe firmasıyla tanışın.

U. K. merkezli orta kademe firma MHA MacIntyre Hudson, 14 Ocak’ta Cayman Adaları ofisi MHA Cayman’ın, şimdi Tether’in muhasebecisi olan Cayman merkezli Moore Cayman firmasının müşterilerini idare ettiğini duyurdu.

Tether’in muhasebecisi ile ilişkisi söz konusu olduğunda, değişiklik “farklı bir antetli bir mektup görmeleri dışında” önemsiz olmalıdır… Daha fazla hizmet, “dedi The Dig bülteninin kurucusu ve editörü Francine McKenna.

“Her iki [muhasebe] uygulaması da 2016’dan beri aynı kişiler, hizmetler, yönetim ve sahiplik ile paralel olarak hızla büyüdü; MHA MacIntyre Hudson’ın basın açıklamasına göre, bu nedenle geçiş her iki uygulama açısından da sorunsuz” dedi.

Ancak, sürümde MHA MacIntyre Hudson’ın bazı bagajlarla uğraştığından bahsetmiyor.

Financial Times’da 7 Ocak’ta yayınlanan bir rapora göre, MHA MacIntyre Hudson şu anda muhasebe düzenleyicisi olan Birleşik Krallık Finansal Raporlama Konseyi tarafından soruşturma altında.

FRC, FT’ye göre, ülkenin denetim piyasasında planlanan bir sallanmadan önce MHA’nın MRG Finance UK’nin 2018 ve 2019 mali tablolarına ilişkin denetimlerini inceliyor. Danışman Sıralaması’ndan alıntı yapan FT’ye göre MHA, Londra’da listelenen şirketlerin piyasa değerine göre 11. en büyük denetçisi olan Baker Tilly International’ın bir yan kuruluşudur.

Ne Tether ne de Moore Cayman’ın ana şirketi CoinDesk’ten gelen bir yorum talebine yanıt vermedi.

Tether Baş Hukuk Müşaviri Stuart Hoegner, Temmuz ayında CNBC’ye yaptığı açıklamada, Tether’in Moore Cayman ile çalışmayı seçmesinin nedeninin “muhasebe alanında ve tasdiklerimiz hakkında son derece güvenilir ve yetkili bir görüş” sunması olduğunu söyledi.

78 milyar dolarlık varlığa sahip Tether, piyasa değerine göre en popüler stablecoin olan USDT’yi çıkarıyor. 2017 gibi erken bir tarihte bir denetim üretmeye söz vermişti, ancak şimdiye kadar yalnızca bir tasdik yayınladı. Denetimler, bir şirketin finansal durumlarına belirli bir süre boyunca tam bir bakış sağlarken, tasdikler bir şirketin belirli bir tarihteki bilançosunun anlık görüntüleridir.

Tether, şirketin New York merkezli muhasebeci Friedman LLP ile ilişkisini sonlandırmasının ardından dördüncü üçüncü taraf rezerv onayı olan geçtiğimiz Şubat ayından beri Moore Cayman ile birlikteydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.