Kripto Haber

Tom Brady, NFT Startup Ailesine Odaklanmak için Emekliye Ayrılıyor

NFL oyun kurucusu ve NFT başlangıç ​​kurucusu Tom Brady, Salı günü, ailesiyle daha fazla zaman geçirmeyi ve işlerinde çalışmayı planladığını söyleyerek emekli olduğunu resmen duyurdu.

Brady, 20 yıl boyunca New England Patriots için oynadı ve Tampa Bay Buccaneers’a katılmadan önce rekor altı Muhteşem Bowls kazandı ve 2021’de yedinci oldu. ESPN muhabiri Adam Schefter, Brady’nin ayrıldığını ilk olarak Cumartesi günü bildirdi.

Brady bir Instagram gönderisinde “Gelecek heyecan verici” diye yazdı. “[Autograph, BRADY ve TB12 Sports] gibi inşa etmeye ve büyümeye yardımcı olmaya devam etmekten heyecan duyduğum inanılmaz şirketleri kurduğum için şanslıyım, ancak günlerim tam olarak devam eden bir çalışma olacak.”

Oyun kurucu ilk olarak Nisan 2021’de NFT platformu olan Autograph’ı duyurdu ve şirketin sporcuların ve diğer ünlü kişilerin kendi dijital koleksiyonlarını oluşturmalarına ve pazarlamalarına yardımcı olacağını söyledi. Şirket, sinema serilerine ve spor yıldızlarına dayalı NFT’ler yaratmak için DraftKings ve Lionsgate ile ortaklık kurdu.

Autograph, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, Katie Haun ve Kleiner Perkins’in desteğiyle bu ayın başlarında 170 milyon dolar topladı. Ancak Brady, geçen yıldan çok daha uzun süredir kriptoyla ilgilendiğini söyledi.

CoinDesk’in Consensus 2021 konferansına, 2020 sezonuna girerken koçlarından biriyle görüştükten sonra kripto endüstrisinin bir parçası olmak istediğini söyledi.

“Bu sezon dışında gerçekten yoğun bir kurs oldu, tüm bunlar oldukça hızlı gerçekleşiyor” dedi. “Ancak açıkçası, kripto ve blok zincir teknolojileri hakkında daha çok şey öğrendikçe, kendim, diğer sanatçılar ve diğer eğlence markaları için harika koleksiyonlar yaratma fırsatları yaratabilecek harika bir platform inşa etmenin gerçekten bir parçası olmak istiyordum.”

Brady, NFL’nin o sırada sporcularını doğrudan kriptoya aktaracağını düşünmediğini söylese de, kendisinin bir miktar kriptoya yatırım yaptığını söyleyerek, giderek artan sayıda futbolcunun dijital varlıklara yatırım yapmayı seçebileceğine inanıyor.

Futbolda Brady, Consensus’ta takım arkadaşlarıyla “yaşının yarısı” oynamaktan keyif aldığını çünkü bu genç oyunculara akıl hocalığı yapabileceğini hissettiğini söyledi.

“Mesele benim, ‘vay be, benim özel kariyerimde herkesin sahip olduğu şeye kıyasla bunu başardım’ demekle ilgili değil” dedi. “Aslında ‘bana sunulan fırsatlar nelerdi ve hayatımda olan onca şey ve deneyime dayanarak hayatıma giren insanlar, fırsatımı en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirim?’ ile ilgili.”

O sırada yedinci Muhteşem Bowl’u kazanmıştı ve ligdeki herhangi bir oyuncu veya takımdan daha fazla NFL şampiyonluğu rekoru kırmıştı.

“Rekabet, bence hepimizin içindeki en iyiyi ortaya çıkarır,” dedi Brady.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.