Kripto Haber

Tom Brady’nin NFT Platform İmzası, A16z, Kleiner Perkins liderliğindeki B Serisi Turda 170 Milyon Dolar Artırdı

NFL yıldızı Tom Brady tarafından ortaklaşa kurulan, değiştirilemez bir token (NFT) platformu olan Autograph, Andreessen Horowitz (a16z) ve Kleiner Perkins tarafından ortaklaşa yönetilen 170 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu kapattı.

  • Turdaki diğer katılımcılar arasında Lightspeed Ortağı Nicole Quinn ve a16z mezunu Katie Haun’dan yeni girişim şirketi yer aldı.
  • Yatırım kapsamında Haun, a16z General Partners Arianna Simpson ve Chris Dixon ve Kleiner Perkins Partner Ilya Fushman, Autograph yönetim kuruluna katılacak.
  • Temmuz 2021’de piyasaya sürülen Autograph, kurucu ortak Tom Brady, Tiger Woods, Naomi Osaka, The Weeknd, Simone Biles, Tony Hawk ve Darek Jeter’ın yer aldığı NFT koleksiyonlarını piyasaya sürdü. Brady ve The Weeknd ayrıca İmza kurulunun üyeleridir.
  • Basın açıklamasında Haun, “Yeni nesil internetin evriminde heyecan verici bir anın ortasındayız” dedi. “Autograph, kriptonun yaygınlaştırılmasını hızlandıracak güvenilir, keyifli ürün deneyimlerinin nasıl oluşturulacağını anlayan birinci sınıf bir ekip oluşturdu.”
  • Geçen ay Haun, kendi kripto odaklı risk sermayesi şirketini kurmak için a16z’den ayrıldığını duyurdu. Haun’un bir çift fon için 900 milyon dolar toplamak istediği bildiriliyor.

Daha fazlasını okuyun: Tom Brady’nin NFT Platform İmzası Lionsgate ve DraftKings ile Ortaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.