Bitcoin

Tom Lee, Bitcoin’de 200 Bin Dolar İçin Tarih Verdi!

Fundstrat Küresel Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, bir web seminerinde Bitcoin fiyatının 2022’de 200.000 dolara ulaşacağını iddia etti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Tom Lee, Bitcoin fiyatı için öngörüsünü yineledi

Tanınmış pazar araştırmacısı ve BTC’nin tarihi boyunca iddialarıyla gündeme gelen Tom Lee, kripto para ünitesinin getirilerinin 2021’de hayal kırıklığı yarattığını düşünürken, kripto hükümdarı Bitcoin’in önümüzdeki yıl pazarı yeneceğine inanıyor. Ek olarak, Bitcoin boğası, 2022’de BTC’ye odaklı stoklar için gişe rekorları kıran bir yıl öngörüyor.

Kripto para boğalarının Kasım ayında suratını koruyamaması, Lee’nin sık sık tekrarladığı 100.000 dolarlık gayesine yıl sonundan evvel ulaşma isteklerini boşa çıkardı. Lee, çok optimist kestirimleri nedeniyle eleştirmenler tarafından kalıcı/her vakit bir boğa (permabull) olarak anılır. Hatta Fundstrat, sert ayı piyasasının arifesinde Lee tarafından yapılan birçok zayıf iddianın akabinde Aralık 2018’de Bitcoin’in fiyat hareketini varsayım etme teşebbüslerinden vazgeçti. Lee, pandemi ile ilgili düşüşten sonra borsada süratli bir geri dönüş olacağını hakikat bir biçimde kestirim ettiğinde geçen yıl bir rahatlama kazandı.

BTC, haftanın sonuna 50.000 doların üzerinde giriyor

Bitcoin (BTC) fiyatı 24 Aralık Cuma günü 51.000 doların üzerine çıktı. Böylelikle kripto para ünitesi, yaklaşık üç hafta içinde birinci kere bu kritik seviyeyi aşmış bulunuyor. Aralık ayının başından bu yana, kripto para ünitesi Kasım ayında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 dolardan düştükten sonra 45.000 ve 50.000 dolarlık fiyat aralığında süreç gördü. Şu anda, gün içinde yüzde 5.9 ve 7 haftada yüzde 7.9’luk bir artış ile 51.367 dolardan el değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.