Alt Coin

Topluluk Kazan Kaldırdı: Bu 4 Altcoin Sert Düştü!

Wonderland DAO (TIME) ile Sifu olarak bilinen yönetici Michael Patryn ortasındaki drama devam ediyor. Topluluk, Quadriga FX’in eski CEO’suna kazan kaldırdı. Haberin tesiriyle DeFi platformuyla kontaklı 4 altcoin fiyatı sert düştü. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Skandal yönetici tesiriyle 4 altcoin fiyatı çakıldı

Wonderland DAO ve geliştiricisi Sifu etrafında bir hafta süren drama, tertibin skandal geliştiriciyi kovmak için bir oylamaya başvurmasıyla nihayet sona erdi. Blockchain üzerindeki Snapshot’a nazaran, topluluk şu anda hazineyi sahiplerine geri vermek için oy kullanırken, aslında daha evvel QuadrigaCX borsasının eski geliştiricisinin kovulması için oy veriyor.

Sifu yahut Michael Patryn, Kanadalı bir Ponzi dolandırıcılık borsası olan QuadrigaCX’i başlatmış ve daha sonra mahkum edilmişti. Borsa, kurucunun 160 milyon dolarlık kripto parayla ortadan kaybolmasıyla çöktü. Geçtiğimiz günlerde DeFi altcoin platformu Wonderland’de üst seviye bir yöneticinin, başarısız kripto borsası QuadrigaCX’in kurucularından biri olan Michael Patryn olduğu ortaya çıktı.

Wonderland, Olympus DAO’dan çatallanan Avalanche’a dayalı merkezi olmayan bir protokol. Wonderland, yaklaşık 700 milyon dolara ulaşan hazine bakiyesi ile kısa müddette piyasadaki en tanınan tahlillerden biri haline geldi. Topluluğun idaresi, başarılı olursa topluluğa fon verecek bir oylama başlatmaya karar verdi. Oylama sayfasına nazaran, kullanıcıların çoğunluğu şu anda teklife karşı oy verirken, %48,1’i lehte oy kullanıyor.

TIME, LUNA, MIM ve UST token’leri, traderlar Wonderland geliştiricisinin etrafındaki şaibenin neden olduğu panik basamağına girerken değerli ölçüde düştü. Bahsedilen tüm token’ler ve kripto paralar, en azından Abracadabra protokolüyle bir cins kontağa sahip bulunuyor. Finansman datalarının gösterdiğine nazaran, yatırımcılar likiditenin neredeyse yarısını MIM stablecoin’den ve likiditenin en az %30’unu UST’den çekti. Basın vaktinde, LUNA son yedi günde kıymetinin %26’sını kaybederken, TIME’ın fiyatı, kurucu ortağın geçmişiyle ilgili tatsız keşiften birkaç gün sonra 1.000 dolardan 369 dolara düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.