Alt Coin

Toplumsal Medyada Patlama Yaşayan 9 Altcoin Var: İşte Liste!

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Blockchain teknolojisi her geçen gün gelişiyor ve kripto benimsenmesi gitgide artıyor. Bu da doğal olarak, daha çok insanın kripto piyasasıyla ilgilenmesiyle ve hakkında konuşmasıyla meydana geliyor. Günümüzde kripto piyasası hakkındaki sohbetler, tartışmalar, tanıtımlar vb. birçok toplumsal aktivite toplumsal medya üzerinde gerçekleşiyor ve altcoin projeleri toplumsal medyada benimsenmesini artırıyor.

Twitter’da en fazla mention’lanma bakımından Top 10’daki altcoin projeleri

Toplumsal medya platformlarından bilhassa Twitter’in kripto topluluğu için başka bir yeri var. Kripto piyasası ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden Watcher.Guru, toplumsal medyada en çok bahsedilen projeleri sıralıyor. Twitter’da 3,6 milyon mention’la en fazla başkan kripto Bitcoin (BTC) hakkındaki bahsedilirken, onu 814 bin mention ile başkan altcoin Ethereum (ETH) izliyor.

Listede göğüs coin projeleri de kendine yer buldu. Hatta Tesla CEO’su Elon Musk’ın hayranı olduğu Dogecoin (DOGE), Ethereum’un akabinde 3. sıraya yerleşti ve onu bir öteki köpek temalı kripto para Shiba Inu (SHIB) izledi. Peer-to-peer süreçleri yürütebilen ve akıllı mukaveleleri dağıtmak için bir platform vazifesi görebilen, merkezi olmayan bir açık kaynaklı Blockchain olan Tezos (XTZ), beşinci sırada bulunurken, Binance Smart Chain (BSC) üzerine şurası merkezi olmayan bir kripto para borsası (DEX) olan Pancake Swap (CAKE), altıncı oldu.

7 Haziran 2021’de piyasaya sürülen bir BSC tokei NFTBooks (NFTBS), yedinci sırayı kaparken, Ethereum rakiplerinden Cardano (ADA) sekizinci sıraya yerleşti. Dijital sanatkarların ve yaratıcıların dijital çalışmalarında mülkiyeti temsil eden özel kripto varlıkları yayınlamasına ve satmasına müsaade veren bir altcoin olan Rarible (RARI), dokuzuncu olurken, son sırayı da tekrar bir göğüs coin projesi olan Safemoon (SAFEMOON) kapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.