Kripto Haber

TP ICAP, Müşteriler için Kripto Bağlantılı Borsa Ticareti Ürünleri Ticaretine Başladı

TP ICAP, dünyanın en büyük satıcılar arası komisyoncusu, dijital varlıkların artan ana akım benimsenmesinin bir başka işareti olarak kripto bağlantılı borsada işlem gören ürünlerde (ETP’ler) müşterilerine hizmetler sunmaya başladı.

Yatırım bankaları, hedge fonları ve diğer büyük finans kurumları arasındaki işlemleri kolaylaştıran firma, Avrupa’da Goldman Sachs, Flow Traders ve Jane Street, TP ICAP dijital varlıklarının eş başkanları Simon Forster ve Duncan Trenholme bir röportajda CoinDesk’e söyledi.

Bir borsada hisse senedi bağlantılı bir ürün ticareti yapmak, müşterilerin dijital varlıklara alışmasının muhtemelen en kolay yolu olduğunu söyleyen Forster, firmanın ETC Group’un fiziksel bitcoin ürünü BTCE gibi ETP’lerin ticaretinde aktif olduğunu da sözlerine ekledi.

Aracı kurum, kurumsal müşterilerden gelen dijital varlıklara yönelik artan talebe yanıt veriyor ve yalnız değil. CoinDesk tarafından bildirildiği üzere, UBS, Goldman Sachs ve Bank of America, Avrupa’daki hedge fon müşterileri için kripto para birimi ETP’lerini takas ediyor ve kapatıyor.

ETP’ler, firmaların doğrudan yatırım yapmadan kripto evreninin bazı bölümlerine maruz kalmalarını sağlar. Bunun yerine yatırım, çeşitli dijital varlıkların performansını izleyen bir güvenlik yoluyla yapılır.

Forster, bu ETP ürünlerinin bazılarındaki likiditenin şu anda “nispeten mütevazı” olduğunu söyledi. Alana daha fazla kurumsal para girdikçe, ürün sayısının artacağını ve genel pazarın genişleyeceğini umuyor.

Daha fazlasını okuyun: Goldman Sachs, Avrupa’da Kripto ETP’lerini Yerleştiriyor: Kaynaklar

TP ICAP, önümüzdeki aylarda ABD’de kripto bağlantılı ETP’lerin ticaretini başlatmayı planladığını söyledi. Yine de, 2022 için odak noktası, dijital varlıklara dayalı tezgah üstü (OTC) türev ürünlerin piyasaya sürülmesidir. OTC türevi, takas gibi takas dışında düzenlenen bir finansal sözleşmedir.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Uluslararası Swaplar ve Türevler Derneği (ISDA), kripto OTC türevleri için standartları araştırmaya başlamak için yeni bir dijital varlık kanuni ve dokümantasyon çalışma grubu kurduğunu söyledi.

Geçen yıl Haziran ayında TP ICAP, Fidelity Digital Assets, Zodia Custody ve Flow Traders ile ortak bir girişimde kripto varlıkları için bir toptan ticaret platformu başlattığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.