Bitcoin

Trader’lar Uyardı: Bitcoin Fiyatı Bu Tabanlara Kayabilir!

Bitcoin (BTC) yeni yıla güçsüz fiyat hareketleriyle devam ederken, 7 Ocak’ta likiditeyi yeni taban düzeylerinde yakaladı. Son kestirimlerini Twitter’dan paylaşan Crypto Ed, BTC’nin Eylül düzeylerini ihlal ettikten sonra düşüşü derinleştirebileceğini söylüyor. İşte ayrıntılar…

Crypto Ed: Bitcoin fiyatı 42.400 doların üzerinde kapanmalı

TradingView’den elde edilen datalar, BTC/USD’nin bir gecede Eylül ayından bu yana en düşük düzeylerine ulaştığını ve Bitstamp’ta 40.938 dolara gerilediğini gösterdi. Parite başlangıçta 42.000 dolardan sıçradı, lakin daha sonra düşüşünü yenileyerek Aralık’taki tasfiye kademesinde görülen tabanı aştı. Analistlerin ortasındaki tartışma, Eylül ayının en düşük 30.000 dolar düzeyinin altında bir çöküş de dahil olmak üzere maksatlarla birlikte emsal bir olayın meydana gelmesine odaklıyor. Twitter’dan Crypto Ed, son varsayımlarının bir kesimi olarak, “Eylül ayının en düşük düzeylerinin altında bir tasfiye fitili ile daha da düşebilir” diye uyardı.

Analistler, karşı rüzgarların Bitcoin hash oranının varsayımı %18’ine konut sahipliği yapan Kazakistan’daki olaylardan geldiğini öne sürdüler. Bu hafta ülke çapındaki toplu internet kesintilerinin akabinde, hash rate iddiaları, daha evvel ATH düzeyi olan 192 EH/sn’den saniyede yaklaşık 20 exahash (EH/s) düşüş göstermeye başladı ve bu, geçen yılki Çinli madenci göçünü çağrıştırdı. Bunların dışında, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, altcoin piyasasından %90’lük çöküş beklediğini paylaştı. Hayes son blog yazısında, Fed kararlarının kripto para piyasasını nasıl etkileyebileceğinden bahsediyor:

Büyük sayılar yasası göz önüne alındığında, varlık alımlarında evvelki eğilimin kolay bir halde tekrar başlatılması, para arzının büyümesinin ansızın ve keskin bir halde hızlanmasına neden olmaz. Bu nedenle, riskli varlıklar – kripto dahil – sevinirken, en güzel durum bu varlıktır. Bu gerçekleşse bile, kripto piyasalarının yükselmesinin tek yolu, Fed’in halka açık bir biçimde muslukları açması ve akabinde fiat’ın kriptoya akmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.